Tunisija šokē frančus, Austrālija atgriežas Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā

Trešdien Dohā Pasaules kausa finālturnīra D apakšgrupas trešās kārtas spēlē uzvaru izcīnīja Austrālija un tika pie ceļazīmes uz astotdaļfinālu, kamēr otrā mačā Francija, kas jau pēc pēdējās spēļu kārtas bija iekļuvusi izslēgšanas spēlēs, piekāpās Tunisijai, kurai ar to nepietika, lai izkļūtu no grupas.

2022. gada 30. novembrī 19:11

D apakšgrupas trešās kārtas spēlē Austrālija ar rezultātu 1:0 pārspēja Dāniju.

Austrālijas futbolisti salīdzinoši vienkārši spēlēja aizsardzībā, vairākkārt ar tālu sitienu izraidot bumbu ārā no aizsardzības zonas, kamēr dāņi apņēmīgi centās veidot uzbrukumus.

60. minūtē, pateicoties individuālajai meistarībai, Metjū Lekijs apspēlēja divus Dānijas aizsargus un pārspēja arī pretinieku vārtsargu, izvirzot vadībā austrāliešus.

Otrā puslaika kompensācijas laikā dāņiem padevās vairāki uzbrukumi, taču neviens no tiem nenoslēdzās ar precīzu sitienu pa Austrālijas vārtiem.

Dānijai šajā spēlē obligāti bija nepieciešama uzvara, lai iekļūtu astotdaļfinālā, kamēr austrāliešiem derēja arī neizšķirts, ja vien Tunisija paralēlajā mačā neuzvar frančus.

Tikmēr paralēli notiekošajā spēlē Francija ar rezultātu 0:1 zaudēja Tunisijai, kurai bija nepieciešama ne tikai uzvara, lai iekļūtu astotdaļfinālā, bet arī neizšķirts paralēli notiekošajā mačā.

Lai gan pirmajā puslaikā vairāk bumbu kontrolēja francūži, arī Tunisijas futbolisti izdarīja četrus sitienus Francijas vārtu virzienā, kamēr francūži pretinieku vārtus mēģināja iekarot divas reizes.

58. minūtē Tunisiju vadībā izvirzīja Vābi Hazri, kurš pēc Jusufa Fofana kļūdas laukuma vidusdaļā tika pie bumbas pretuzbrukumā un raidīja to vārtos.

Frančiem izdevās gūt vārtus otrā puslaika kompensācijas laikā, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesneši tos neieskaitīja.