tv3.lv

Stojanovičs: Arī pret spēcīgiem pretiniekiem Latvijas futbola izlase nedosies kā tūristi

Latvijas vīriešu futbola izlase uz mačiem pret spēcīgākām pretiniecēm nedosies kā tūristi, trešdien preses konferencē uzsvēra valstsvienības galvenais treneris Slaviša Stojanovičs.

2019. gada 13. martā 15:22

Latvijas izlases jaunais stūrmanis Stojanovičs trešdien paziņoja tos 28 futbolistus, kuri iekļauti valstsvienības paplašinātajā kandidātu sarakstā pirms 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm ar Poliju un Ziemeļmaķedoniju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir spēlētāji, ko pazinu jau iepriekš, bet ir arī tādi, ko tagad iepazīstu pirmo reizi. Latvijas čempionātā aizvadīta tikai viena kārta. Vairāki futbolisti, kurus vēlos redzēt, virslīgā sezonu sākuši uz rezervistu soliņa vai ne tajās pozīcijās, kurās es gribētu viņus redzēt. Esmu analizējis Latvijas futbolistu spēles, bet neesmu priecīgs, ko redzēju,” atklāts bija serbu speciālists.

Viņaprāt, šobrīd Latvijas izlasē trūkst cīņasspara, ambīciju un iedvesmas.

“Kas tāds valstsvienībā nav pieļaujams, jo izsaukumam uz izlasi jābūt augstākajam punktam karjerā. Šobrīd ir pārejas periods. Labi, ka vairāki jaunieši ir iekļauti spēcīgās akadēmijās un viņi varētu pievienoties izlasei nākotnē. Cerams, viņi apgūs jaunās vērtības un dos pienesumu izlasei,” pauda Stojanovičs.

“Esmu ticies ar dažādu sporta klubu sporta direktoriem un konsultējies ar viņiem, bet gala lēmumu par sastāvu pieņēmu es. Lai arī esmu redzējis cīņasspara trūkumu, es šiem spēlētājiem došu vēl vienu iespēju pēc jauniem – saviem – noteikumiem. Latvijas futbolā nav daudz spēlētāju, ir maz leģionāru, tāpēc nedrīkstam norakstīt spēlētājus. Turklāt arī dažās pozīcijās ir izteikts spēlētāju trūkums,” skaidroja Stojanovičs.

Viņam darbs pie valstsvienības stūres ir liels izaicinājums.

“Ticu, ka šie spēlētāji var būt labāki. Jūtu, ka ar savu pieeju un filozofiju varu mainīt situāciju,” atzīmēja Stojanovičs, kurš ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) par izlases vadīšanu runājis jau pērn maijā. “Es jūtu, ka izlase var kļūt labāka un doties pareizajā virzienā. Mēs centīsimies, bet nav garantijas, ka tā būs. Man bija dažādi piedāvājumi, bet beigās nolēmu trenēt tieši izlasi.”

“Latvijas izlase nevar uzvarēt komandas, kas ir zemāka līmeņa. Tagad pretī nāks spēcīgākas vienības. Tas nenozīmē, ka uz Ziemeļmaķedoniju un Poliju dosimies kā tūristi. Cīnīsimies par katru bumbu un punktiem,” uzsvēra izlases stūrmanis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stojanovičs arī secināja, ka sasniegto rezultātu var dēvēt divējādi – pēc punktiem, trofejām un pēc jauno spēlētāju iesaistīšanas. “Mēs esam situācijā, kur jāveic šie abi darbi, kas to visu padara grūtāku,” teica Stojanovičs.

Vēl janvārī Stojanovičs atstāja Bulgārijas futbola kluba Sofijas “Levski” galvenā trenera amatu. Kontrakts viņam bija līdz vasarai.

“Līgums ar “Levski” bija ienesīgāks nekā ar Latvijas izlasi. Neesmu šeit naudas dēļ, lai gan mēs par savu darbu saņemam atalgojumu. Man mērķis ir paveikt kaut ko labu šim reģionam. Strādāt izlasē tomēr ir citādāk nekā klubā,” pauda Stojanovičs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm