tv3.lv

Spiegu skandāla dēļ arī Austrālija apsver iespēju boikotēt Krievijā plānoto Pasaules kausu futbolā

Austrālijas futbola izlase varētu boikotēt Krievijā plānoto 2018. gada Pasaules kausa izcīņu, paziņojusi Austrālijas ārlietu ministre.

2018. gada 27. martā 15:00

Šis jautājums aktualizējies pēc tam, kad otrdien no Austrālijas tika izraidītas divas Krievijas amatpersonas, kuras pēc Austrālijas valdības domām veica spiegošanu valstī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Austrālijai ir dažādas sankcijas pret Krieviju, sevišķi tās, kas saistītas ar nelegālo Ukrainas pussalas Krimas aneksiju,” sacīja Austrālijas Ārlietu ministre Džūlija Bišopa. “Šīs sankcijas tiek regulāri izskatītas un atjauninātas un tās ir attiecināmas arī uz individuālām personām.”

“Sankcijas vislabāk darbojas tad, ja tās tiek izpildītas kolektīvi,” turpināja Bišopa. “Ir dažādas versijas, kā rīkosimies tālāk un viena no tām ir ideja par Pasaules kausa futbolā boikotēšanu.”

Jau vēstīts, iepriekš ar līdzīgu priekšlikumu klajā nāca Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons, kurš paziņoja, ka Anglija varētu boikotēt vasarā Krievijā plānoto finālturnīru, ja tiks apstiprinātas bažas par Krievijas saistību ar bijušā spiega Sergeja Skripala saindēšanu.

“Man šķiet, mums būs nopietni jāpārskata savas attiecības ar Krieviju. Šobrīd būtu grūti redzēt kādas Lielbritānijas sastāvdaļas pārstāvniecību Pasaules kausa finālturnīrā,” Džonsons izteicies britu parlamenta pārstāvju palātā.

Bez Austrālijas un Anglijas arī Polija, Zviedrija, Dānija, Islande un Japāna paziņojušas par līdzīgu vēlmi.

Pasaules kausa finālturnīrs futbolā norisināsies Krievijā laika posmā no 14.jūnija līdz 15.jūlijam. Austrālijas izlase ielozēta C apakšgrupā kopā ar Franciju, Dāniju un Peru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm