tv3.lv

Spāņu futbola grands Barcelona spiests maksāt 5,5 miljonu sodu par Neimāra transfēru

Spānijas klubs Barcelona piekritis maksāt 5,5 miljonus eiro sodu par nodokļu krāpniecību darījumā, komandai 2013.gadā iegādājoties brazīliešu futbolistu Neimāru.

2016. gada 14. jūnijā 14:58

“Vieglāk bija pieņemt šo vienošanos, nevis turpināt nenoteiktību, kas vilkusies saistībā ar Neimāra lietu. Esam piekrituši maksāt 5,5 miljonu eiro sodu par kļūdām nodokļos 2011. un 2013.gadā, plānojot iegūt Neimāru,” paziņojumā sacīja Barcelona prezidents Hoseps Bartomeu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienošanās atbrīvo Bartomeu un Barcelona bijušo prezidentu Sandro Roselju no kriminālprocesa, kurā abiem draudēja cietumsods. Neimārs uz Barcelona pārcēlās 2013.gadā, kad spāņu klubs par viņa iegūšanu it kā esot samaksājis 57,1 miljonu eiro. Tomēr Spānijas prokuratūra ir pārliecināta, ka patiesā darījuma summa bija vairāk nekā 83 miljoni eiro, tai tiekot sadalītai atsevišķos līgumos. Uz nepilnībām transfērā norādījis arī Neimāra iepriekšējais klubs Santos, kas 2013.gadā par futbolista pāreju saņēma 17,1 miljonu eiro, taču tai vajadzētu būt lielākai, ja darījuma patiesā summa tiek slēpta.

Brazīlijas investīciju grupa DIS, kam piederēja tiesības uz futbolistu, uzskata, ka tai šajā transfērā ir nodarīts finansiāls kaitējums. Tikmēr Spānijas tiesa izpētīja sūdzību un saskatīja tajā nelegālu darbību pazīmes, cenšoties noslēpt patieso summu, par kādu spēlētājs tika nopirkts. Tāpat Barcelona klubs slēpis patieso pārejas summu arī tāpēc, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas. Tieši šī pretrunīgā transfēra dēļ no Spānijas komandas prezidenta amata 2014.gada sākumā atkāpās Roseljs.

Arī Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) sāka izmeklēšanu šajā lietā, jo Santos klubs uzrakstīja iesniegumu, kurā Neimāra tēvs tiek apsūdzēts pāragru sarunu sākšanā ar Barcelona klubu. Līdz ar to tika pārkāpta spēlētāja noslēgtā vienošanās ar Brazīlijas komandu. Neimārs un viņa ģimene februārī sniedza liecības šajā lietā, bet Roseljs un Bartomeu atteicās liecināt.

Neimāram ir problēmas arī ar Brazīlijas nodokļu iekasētājiem, kas iepriekšējā gadā iesaldēja futbolista aktīvus aptuveni 43 miljonu eiro vērtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm