tv3.lv

Slovēņu speciālists Stojanovičs oficiāli apstiprināts par Latvijas futbola izlases galveno treneri

Slovēnijas speciālists Slaviša Stojanovičs piektdien oficiāli apstiprināts par Latvijas vīriešu futbola izlases galveno treneri, informē Latvijas Futbola federācija. 

2019. gada 1. martā 11:19

Līgums ar 49 gadus veco treneri noslēgts uz trim gadiem. Informācija, ka tieši Stojanovičs kļūs par izlases stūrmani, bija jau iepriekš, tomēr tikai tagad tā apstiprināta oficiāli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijā slovēnis ieradīsies nākamnedēļ, taču viņš jau uzsācis darbu ar izlases kandidātu atlasi un novērtēšanu, kā arī valstsvienības darba plāna sastādīšanu.

“Stojanovičs karjeras laikā ieguvis pieredzi darbā ar divu valstu izlasēm, turklāt viņš teicami pārzina vienu no mūsu komandas pretiniekiem gaidāmajā kvalifikācijas turnīrā Slovēniju. Līdzās pieredzei darbā ar valstsvienībām viņa spēcīgo pušu skalā liekama arī izpratne par Latvijas futbolu un mūsu spēlētāju mentalitāti, kā arī spēja izcīnīt lielas uzvaras. To viņš ir pierādījis gan Slovēnijas, gan Serbijas čempionātā,” pauda LFF prezidents Kaspars Gorkšs. “Trenera kompetence, pieredze, entuziasms strādāt ar Latvijas izlasi un skaidrs redzējums par tās tālāko attīstību – tas ir spēcīgs vērtību kopums. Mēs vēlējāmies nolīgt treneri ilgtermiņa sadarbībai, un arī šajā punktā mūsu uzskati sakrita.”

LFF prezidents piebilda, ka Stojanovičs bijis organizācijas primārais kandidāts uz izlases galvenā trenera amatu.

“Viņu uzrunājām jau pērnā gada decembrī, tomēr situāciju sarežģīja trenera saistības ar iepriekšējo darba vietu, tāpēc izskatījām vēl citus potenciālos kandidātus, kuri visi tika prezentēti LFF valdes locekļiem jau pagājušā gada izskaņā. Esmu patiesi gandarīts, ka notikumu attīstība ļāva mums atgriezties pie mūsu pirmās kandidatūras,” prieku pauda Gorkšs.

Treneris pirmoreiz pašmāju medijus un līdzjutējus uzrunās vēlāk martā, nosaucot spēlētājus, kuri Latvijas valstsvienības sastāvā gatavosies pirmajām 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm izbraukumā pret Maķedoniju 21.martā un Poliju 24.martā

Vēl janvārī Stojanovičs atstāja Bulgārijas futbola kluba Sofijas “Levski” galvenā trenera amatu. Kontrakts viņam bija līdz vasarai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zīmīgi, ka vēl 2017.gadā Stojanovičs paguva vadīt “Riga” klubu, kad tajā vēl savas spēlētāja karjeras norietā vēl bija LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Latvijas futbola valstsvienība 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā iekļuvusi G grupā ar Polijas, Austrijas, Izraēlas, Slovēnijas un Maķedonijas izlasēm, izvairoties no vairākiem futbola grandiem. Kvalifikācijas turnīrs sāksies martā un noslēgsies novembrī.

Decembra sākumā no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš komandu vadīja vien kopš maija jeb mazāk nekā astoņus mēnešus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm