“Riga” UEFA Konferences līgas trešās kārtas pirmajā spēlē piekāpjas “Hibernians”, RFS spēlē neizšķirti

“Riga” futbolisti ceturtdien UEFA Konferences līgas trešās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē savā laukumā piekāpās Paolas “Hibernians” no Maltas.  Mačs “Daugavas” stadionā Rīgā beidzās ar rezultātu 1:0 Paolas kluba labā. Tikmēr RFS viesos spēlēja neizšķirti ar “Gent”- 2:2

2021. gada 6. augustā 9:19

Pirmajā puslaikā “Riga” komandai bija teritoriāls pārsvars, labāka bumbas kontrole, kā arī aktīvāki uzbrukumi, tomēr Maltas komandas vārtus iekarot neizdevās.

Otrajā puslaikā spēle ritēja līdzīgi, abām komandām bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, un 69.minūtē Andrejs Agjuss no gaisa precīzi raidīja bumbu Ivana Brkiča sargātajos “Riga” vārtos.

Kamēr “Riga” šī ir ceturtā sezona Eiropas kausos, Maltas klubs tajos startē jau 29.reizi, debitējot 1961./1962.gada sezonā Eiropas kausā. Iepriekšējā sezonā klubs tika līdz otrajai kārtai UEFA Eiropas līgā, kur vienā spēlē ar 0:1 piekāpās Sēkešfehērvāras “Fehervar” no Ungārijas.

“Play-off” kārtā uzvarētājiem pretī nāks Ņikitas Kovaļonoka pārstāvētā Gibraltāra vienība “Lincoln Red Imps” vai Slovākijas vienība Bratislavas “Slovan”. Gibraltāra un Slovākijas vienība spēkosies UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā, un uz Konferences līgu pārcelsies šī pāra zaudētājs.

Tikmēr RFS viesos spēlēja neizšķirti ar “Gent”,  spēle beidzās ar rezultātu 2:2 (2:0).

11.minūtē spēles rezultātu pēc Emersona Santanas piespēles atklāja RFS rezultatīvākais spēlētājs Darko Lemajičs, bet 28.minūtē Santana piespēlēja Tomāšam Šimkovičam, kurš dubultoja RFS pārsvaru.

Pēc pārtraukuma mača 22.minūtē rezultātu līdz minimumam samazināja “Gent” pussargs Oladoje Adevale, bet 77.minūtē izlīdzinājumu panāca uzbrucējs Tariks Tisudali.

RFS divās iepriekšējās sezonās apstājās Eiropas līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā. Pirms diviem gadiem ar 3:4 tika zaudēts Ļubļanas “Olimpija”, bet pirms gada ar 0:1 – Belgradas “Partizan”.

Savukārt Gentes klubs pirmoreiz Eiropas kausos startēja 1964./1965.gada sezonā, debitēdams Eiropas kausu ieguvēju kausā. Kopā Eiropas kausu izcīņās beļģi 99 spēlēs ir izcīnījuši 34 uzvaras un 23 reizes spēlējuši neizšķirti, fiksējot vārtu starpību 128-150. Iepriekšējā sezonā beļģi Čempionu līgas “play-off” kārtā piekāpās Kijevas “Dinamo” un Eiropas līgas grupu turnīrā zaudēja visās sešās spēlēs, ieņemot pēdējo vietu grupā.

Šā pāra uzvarētāja “play-off” kārtā tiksies ar Vladislava Gutkovska pārstāvēto Polijas komandu Čenstohovas “Rakow” vai Krievijas vienību Kazaņas “Rubin”.

Rīgā trešās kārtas pirmajā spēlē “Riga” futbolisti ceturtdien ar 1:0 (0:0) atzina Paolas “Hibernians” no Maltas pārākumu.

Trešās kvalifikācijas kārtas cīņas atbildes spēles notiks 12. augustā.