RFS pirmoreiz vēsturē kļūst par Latvijas čempioniem futbolā

Par “Optibet” Latvijas futbola virslīgas čempioni pēdējā kārtā Daugavpilī pirmoreiz kluba vēsturē kļuva RFS komanda.

2021. gada 6. novembrī 15:32

RFS “Celtnieka” stadionā Daugavpilī pieveica “Daugavpils” komandu ar 2:0 (2:0).

Jau astotajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Andrejs Iličs – 1:0.

35.minūtē pēc stūra sitiena izpildes no labās malas bumba soda laukumā atlēca pie Emersona Santanas Deusleisānu, kurš caur burzmu bumbu raidīja vārtos. Tomēr sitiena brīdī viņa komandas biedram vārtu priekšā tika fiksēta aizmugure, un vārti netika ieskaitīti.

49.minūtē Denisa Rakela tukšu vārtu labajā stūrī sisto bumbu tomēr uz stūra sitienu izsita pieskrējušais Kaspars Kokins.

Iespēju palielināt rezultātu čempioniem netrūka arī pēc tam. Piemēram, 70.minūtē pēc teicamas Sedrika Kvadio piespēles pa zemi no kreisās puses vārtu kreisajam stūrim no vārtsarga laukuma robežas garām sita Iličs.

Tūlīt 71.minūtē pēc standartsituācijas izspēles atlēkušo bumbu garām viesu vārtsargam Vītautam Čerņavskam vārtos raidīja Valerijs Lizunovs, taču mirkli iepriekš viņa komandas biedram tika fiksēta aizmugure.

Pirms pēdējās kārtas līderi RFS un vicelīderi “Valmieru” šķīra divi punkti. Valmieriešiem titula izcīnīšanai obligāti vajadzēja uzvaru, cerot, ka RFS neizcīnīs uzvaru Daugavpilī. Situācijā, ja abas komandas finišētu ar vienādu punktu skaitu, titulu iegūtu “Valmiera”, kas savstarpējās cīņās bija iekrājusi vairāk punktu – 5:3.

RFS 2015.gadā ar nosaukumu “Rīgas Futbola skola” ieņēma trešo vietu Latvijas pēc spēka otrajā līgā un nākamajā sezonā aizņēma licenci nedabūjušas “Skonto” vietu virslīgā. RFS līdz šim divreiz bija uzvarējusi Latvijas kausa izcīņā, bet līdz valsts čempiontitulam nebija izdevies aizsniegties.

Otra titula pretendente ar “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” nosaukumu 2017.gadā uzvarēja pirmajā līgā un nākamajā sezonā jaunā veidolā atgrieza Valmieru virslīgā. Arī vidzemnieki tēmēja uz savu pirmo čempiontitulu.

RFS titulu varēja izcīnīt jau svētdien, ja vien Rīgas derbijā mājās uzvarētu “Riga” komandu, taču cīņa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. RFS virslīgā nav zaudējusi kopš 25.jūnija, kad ar 1:2 atzina “Valmieras” pārākumu. Nesen rīdziniekiem bija sērija ar trim neizšķirtiem pēc kārtas, kas ļāva uz čempiona titulu cerēt arī “Valmierai”.

Daugavpilieši bija zaudējuši divos mačos pēc kārtas, bet pirms tam ar 3:0 tika pārspēta iepriekšējo trīs gadu čempione “Riga”.