RFS neizmanto lieliskas iespējas, Konferences līgā pret “Hibernians” neizšķirts

Latvijas čempione RFS ceturtdien Rīgā spēlēja neizšķirti UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē.

4. augustā 21:13

RFS mājās spēlēja 1:1 (0:1) ar Paolas “Hibernians” no Maltas.

Pirmais trāpīgais sitiens pa viesu vārtiem “Daugavas” stadionā sestajā minūtē padevās Denisam Rakelam, taču vārtsargs Ibraims Kons bumbu tvēra.

11. minūtē Emersona Santanas driblu pie soda laukuma kreisās malas apturēja Teilors Aldama, nopelnot dzelteno kartīti, bet brīvsitiena izspēle beidzās ar Santanas sitiena nobloķēšanu. Uzbrukuma turpinājumā pie Maltas vienības vārtiem tika izpildīti divi stūra sitieni, pēc pirmā no kuriem Žigas Lipuščeka sitienu ārpus soda laukuma atvairīja Kons.

26. minūtē otro dzelteno kartīti nopelnīja Teilors, atstājot komandu mazākumā.

Lai arī viesi bija mazākumā, tieši viņi divreiz izveidoja bīstamus momentus pie mājinieku vārtiem, kad no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Pāvels Šteinbors.

29. minūtē dzeltenā kartīte tika parādīta arī mājiniekam Artūram Zjuzinam, kuru piecas minūtes vēlāk nomainīja Vladislavs Fjodorovs.

Pēc nepiešķirta 11 metru soda sitiena uz viesu vārtiem 36.minūtē dzelteno kartīti nopelnīja Santana, bet trešā standartsituācija pie rīdzinieku vārtiem beidzās ar zaudētiem vārtiem. Pēc brīvsitiena no kreisās puses bijušais “Metta” un “Riga” spēlētājs Junusa Muritala ar galvu bumbu pārvirzīja tālāk uz vārtsarga laukuma labo stūri, kur to vārtu kreisajā pusē raidīja Danstens Vela – 1:0 Maltas kluba labā.

45. minūtē lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu pēc Tomislava Šariča centrējuma no kreisās puses bija Andrejam Iličam, taču bumba pēc viņa sitiena ar galvu lidoja pāri vārtiem.

50. minūtē iespēju izlīdzināt rezultātu ar 11 metru soda sitienu neizmantoja Petrs Marešs. Viņš sita vārtu kreisajā apakšējā stūrī, bet vārtsargs bumbu atsita. Soda sitienu nopelnīja Santana, kuru ar neatļautu paņēmienu apturēja Rodolfu Soaress, nopelnot arī dzelteno kartīti.

56. minūtē Rakelu nomainīja Sedriks Kvadio, bet 77.minūtē Fjodorova vietā laukumā nāca Elvis Stuglis, kurš 81.minūtē bīstami sita pa vārtiem, tēmējot kreisajā stūrī, taču vietā bija vārtsargs.

Bija vairākas maiņas arī viesiem, bet rezultātu 85. minūtē pēc standartsituācijas un Stefana Paniča bumbas pāradresēšanas tālāk izlīdzināja Šaričs – 1:1.

Turpinājumā gandrīz nepārtraukti uzbruka RFS, un 86. minūtē Iličs tikai nedaudz sita garām vārtu labajam stūrim.

Mača papildlaika pirmajā minūtē divreiz no soda laukuma vidus pa vārtiem sita Stuglis, taču trāpīja vārtu vidū vārtsargam.

Atbildes spēle norisināsies pēc nedēļas Takali, un uzvarētāja divu maču summā iekļūs “play-off” kārtā, kurā pretī stāsies viena no UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas čempionu zara zaudētājām – “Linfield” no Ziemeļīrijas vai Šveices “Zurich”.