“Real”, “Barcelona” un “Juventus” draud atkārtota tiesāšanās ar UEFA par Eiropas Superlīgas plāniem

Madrides “Real”, “Barcelona” un Turīnas “Juventus” draud atkārtota tiesāšanās ar Eiropas Futbola asociāciju savienību (UEFA) par Eiropas Superlīgas organizēšanas plāniem.

2022. gada 21. aprīlī 19:11

Septembrī Madrides komerctiesa paziņoja, ka UEFA vajadzētu pārtraukt visas apsūdzības, un pēc sākotnējā tiesas procesa apturēšanas UEFA to atcēla pavisam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr UEFA piebilda, ka, ja Eiropas Superlīgas projekts tiks atsākts, UEFA varētu vēlreiz uzsākt tiesas procesu.

Tagad Madrides komerctiesa rīkojumu, kas liedza UEFA sodīt klubu trijotni, ir atcēlusi.

“UEFA šodien ir saņēmusi Madrides tiesas rīkojumu, kas pilnībā atceļ visus klubu aizsardzības pasākumus,” komentēja UEFA pārstāvis. “UEFA apsveic šo lēmumu un apsver tā sekas. UEFA šobrīd nekādus plašākus komentārus nesniegs.”

“Real”, “Barcelona” un “Juventus” nav paziņojušas par to, ka ir atteikušās no projekta īstenošanas, kā arī nav atvainojušās par savu lomu Superlīgas dibināšanā.

Aprīļa vidū 48 stundu laikā UEFA, līdzjutēju un politiķu atbalstīta, apslāpēja Anglijas, Spānijas un Itālijas klubu mēģinājumu izveidot savu turnīru.

Tāpēc trim klubiem draud bargas UEFA sankcijas, ja UEFA vēlēsies atsākt tiesāšanos. Madrides komerctiesas lēmumu klubi var pārsūdzēt.

Pārējie deviņi Superlīgā iesaistītie klubi pagājušā gada maijā vienojās ar UEFA, katram veicot “labas gribas” maksājumus 15 miljonu eiro apmērā, kā arī atvēlot UEFA piecus procentus ieņēmumu no klubu nopelnītā 2021./2022.gada UEFA klubu sacensībās. Tāpat deviņi klubi apņēmās maksāt milzīgus naudas  sodus, ja tie nākotnē pievienotos Superlīgas turnīram.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madrides komerctiesas septembra lēmums liedza UEFA piemērot sodus arī šiem deviņiem klubiem, kuri tagad ir Eiropas klubu asociācijas (ECA) biedri.

Superlīgas iniciatoru vidū bija sešas Anglijas premjerlīgas vienības – “Liverpool”, Mančestras “United”, Londonas “Arsenal”, Londonas “Chelsea”, Mančestras “City” un Totenhemas “Hotspur” -, kā arī pa trim klubiem no Spānijas – “Barcelona”, Madrides “Real”, Madrides “Atletico” – un Itālijas – Milānas “Inter”, “AC Milan”, Turīnas “Juventus”.

Vēlāk visas sešas Anglijas premjerlīgas komanda atsauca vēlmi piedalīties Superlīgā, šim piemēram pēc tam sekojot arī citām komandām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm