Pērkona skandāls: LFF dienu pirms Virslīgas sezonas paraugprāvā piespriež Pērkonam nosacītu sodu

Latvijas futbola federācijas (LFF) Godīgas spēles un ētikas komiteja 10. martā tomēr pieņēmusi lēmumu sodīt FS “Jelgava” galveno treneri Ervīnu Pērkonu par godīgas spēles pārkāpumiem, par kuriem pats treneris atklāti stāstīja raidījumā “Pa pāris kausiem”. Faktiski gan šis sods nekādi neietekmēs Pērkona ikdienu – viņš varēs turpināt trenēt Virslīgas klubu un strādāt ar talantīgākajiem Jelgavas jauniešiem.

10. martā 16:15

LFF izplatītajā paziņojumā teikts, ka Godīgas spēles un ētikas komiteja ar 10. marta lēmumu piemērojusi Ervīnam Pērkonam nosacītu diskvalifikāciju uz trīs gadiem. Minētajā periodā Ervīns Pērkons drīkst turpināt pildīt savus tiešos pienākumus. Ja minētajā periodā persona tiks pakļauta atkārtotai LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas izmeklēšanai, diskvalifikācija pārtaps par pilnvērtīgu un attieksies uz jebkādām ar futbolu saistītām aktivitātēm. Vienlaikus Ervīns Pērkons ir piekritis sadarboties godīgas spēles jautājumu veicināšanā un informēšanā, lai palīdzētu futbolā iesaistītajām personām nenonākt saskarsmē ar noziedzīgām darbībām, kā arī veicinātu savlaicīgu šādu darbību identificēšanu un ziņošanu. Godīgas spēles un ētikas komiteja, apkopojot visu šajā lietā pieejamo informāciju, turpina citu iespējamo iesaistīto personu vainas pakāpju izvērtēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja šāds LFF lēmums būtu pieņemts 2015. gadā, kad LFF jau bija izveidota konkrētā komiteja, kuras viens no galvenajiem mērķiem ir aizstāvēt futbolu no jebkādām negodībām, tad, ņemot vērā Pērkona atklātību un trauksmes cēlāja statusu, varētu pievērt acis uz to, ka viņš saņēma naudu no negodīgajām personām un, iespējams, nebija tikai līdzzinātājs. Diemžēl, ne 2015. gadā, ne vēlāk nekāda rīcība nesekoja, un LFF bija spiesti reaģēt tikai pēc futbola sabiedrības un mediju celtās ažiotāžas teju astoņus gadus vēlāk – 2023. gadā.

Līdzīgās domās ir arī futbola apskatnieks, portāla “sportacentrs.com” autors Agris Suveizda, kurš pamatoti norāda uz LFF vēlmi pieņemt visām pusēm pieņemamu lēmumu. “Nosacītu diskvalifikāciju laikam var saukt par zelta vidusceļu – pēc publiskas liecības nesodīt nevarēja, bet bargi sodīt (un viņu vienu) par septiņarpus gadus seniem notikumiem, kuros viņš, atbilstoši sacītajam, bijis līdzzinātājs, nevis organizators vai izpildītājs, arī droši vien būtu pārāk skarbi. Jautājumu gan joprojām ir daudz, jo E. Pērkona stāstītajā ir nesakritības, un lielākās no tām, vai LFF tolaik ir tikusi informēta par notikušo. Skaidrs, ka bargākajām sankcijām būtu jābūt X un Y kungiem, bet gadījumā, ja bijis zvans LFF un sekojusi bezdarbība, tad iekšējā izmeklēšana nepieciešama arī LFF. Lai nu kā, likšana uz savām spēlēm ir tabu – pat tad, ja liek tikai uz uzvarām, kā šajā gadījumā, Pērkons atzinās pirmajā intervijā, gluži nebija.”

Kamēr slavenajā Pērkona intervijā viņš piemin personas, kuras organizējušas un arī izpildījušas negodīgas darbības, LFF nekādas sankcijas šiem, kā Suveizda formulē, X un Y personāžiem nav piespriedusi, vismaz pagaidām. Tā vietā tiek solīts turpināt izmeklēt un noskaidrot vainas pakāpi.

Šajā sakarā rodas pamatots jautājums – cik spējīga vai nespējīga rīkoties (izmeklēt, pētīt, analizēt, ievākt datus, vākt pierādījumus) ir LFF un tās Godīgas spēles un ētikas komiteja. Konkrētā Pērkona skandāla sakarā ir izskanējuši vismaz vairāku futbolistu un darboņu vārdi un uzvārdi, taču neviens no tiem nav saņēmis kādu sodu, ne 2015. gadā, ne 2023. gadā. Jāpiezīmē, ka šie nav vienīgie uzvārdi, jo Latvijas futbolistus sodījušas ir pat citu valstu federācijas, bet mūsu pašu futbola goda turētāji ir bijuši ļoti piezemēti šajā jautājumā.

“LFF baidās, ka sankcijas piespriedīs uz nepietiekamas pierādījumu un likumiskās bāzes un zaudēs Lozannas tiesu (Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS)  – red.), ja pretējā pusē būs ietekmīgi cilvēki, kuri gribēs tiesāties. Federācijai pietrūkst kapacitātes, prasmju vai gribas, lai veiktu vai iniciētu kvalitatīvu izmeklēšanu,” secina A.Suveizda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Pērkons, kurš joprojām oficiāli nav nožēlojis savu darbību un, acīmredzot, totalizatoru likmju likšanu uz uzvarētām spēlēm vai smagi nezaudētiem mačiem pret spēcīgākām komandām, neuzskata par šķērsli, turpina darbu ar Jelgavas jaunajiem futbolistiem.

Virslīgas sezona ar vairākiem mačiem sāksies 11. martā, šogad tajā piedalās 10 klubi. FS “Jelgava” debiju piedzīvos 12. martā, viesos tiekoties ar FC “Riga”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm