Nīderlande iesit trīs vārtus amerikāņiem un kā pirmā iekļūst PK ceturtdaļfinālā

Nīderlandes izlase sestdien Katarā FIFA Pasaules kausa astotdaļfinālā ar 3:1 uzvarēja ASV futbolistus un kā pirmā iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā.

2022. gada 3. decembrī 18:53

Nīderlandiešu labā vārtus guva Memfiss Depajs, Deilijs Blinds un Denzels Dumfrīss, bet ASV rindās ar precīzu sitienu izcēlās Hadži Raits.

Jau desmitajā minūtē Nīderlandi vadībā izvirzīja Depajs. Viņš, ASV aizsargu netraucēts, saņēma piespēli no labās puses soda laukumā un, neapstādinot bumbu, to spēcīgi raidīja amerikāņu vārtos.

Pirmā puslaika kompensācijas laika izskaņā otros Nīderlandes vārus guva Blinds, kurš izmantoja nīderlandiešu izveidoto uzbrukumu pēc auta iemetiena un no soda laukuma raidīja bumbu vārtos.

67.minūtē ASV izlase veica divas maiņas, laukumā dodoties arī Raitam, kurš deviņas minūtes vēlāk guva vārtus, samazinot deficītu līdz vienam precīzam sitienam. Viņš saņēma piespēli soda laukumā, un viņa raidīto bumbu Nīderlandes vārtsargs Andris Noperts vēl mēģināja apturēt, taču tas bija neveiksmīgi, rezultātam kļūstot 1:2.

Tikmēr vēl piecas minūtes vēlāk divu vārtu pārsvaru Nīderlandei atjaunoja Denzels Damfrīss, kurš piespēlēja pirmajos divos vārtu guvumos.

Šodien astotdaļfināla maču aizvadīs vēl Argentīna un Austrālija, kuras laukumā dosies plkst.21. Nīderlande ceturtdaļfinālā stāsies pretī šī dueļa uzvarētājai.