tv3.lv

Nacionālais futbola stadions: ko mēs par to zinām?

Par Latvijas Nacionālā futbola stadiona būvniecību futbola sabiedrībā spriež regulāri – pirms un pēc Latvijas izlases mačiem, bet šobrīd šis projekts ir sācis apgūt šķietami reālus apmērus.

Pēc UEFA prezidenta Aleksandera Čeferina tikšanās ar valdības pārstāvjiem un šodien Rīgas mēra Mārtiņa Staķa un Latvijas futbola federācijas (LFF) prezidenta Vadima Ļašenko parakstītā nodomu protokola, šķiet, ka beidzot tiešām Latvija varētu tikt pie mūsdienīga stadiona.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd Latvijas izlase savus mačus aizvada vai nu atjaunotajā “Daugavas” stadionā, kurā futbolu kvalitatīvi un baidāmi vērot vai atbalstīt nav iespējams, jo skatītāju tribīnes ir pārāk tālu no futbola laukuma. Banāli, bet arī agrāk tik modernais “Skonto” stadions, pat neskatoties uz “Riga” kluba investīcijām, šobrīd atrodas necienīgā stāvoklī.

LFF Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītājs Renārs Krīgers norāda, ka šobrīd jaunais stadions provizoriski varētu atrasties kādā no trim zemes gabaliem – divi Lucavsalā un bēdīgi slavenajā Uzvaras parkā. Šobrīd gan reālāks ir kāds no Lucavsalas projektiem.

Vadims Ļašenko intervijā “Rīta Panorāma” atklāja, ka stadionā varētu būt 13,5 tūkstoši skatītāju vietu un tas varētu kopumā izmaksāt ap 25 miljoniem eiro. Kā norāda Krīgers, apmēram pusi summas varētu segt UEFA un FIFA – galvenās futbola organizācijas, savukārt otra puse būtu jāspēj piesaistīt LFF un Latvijas valdībai.

Interesanti, ka savdabīgs kairinātājs varētu būt fakts, ka Latvija šobrīd varētu būt vienīgā valsts Eiropā, kurai nav sava nacionālā stadiona. Un runa pat varētu nebūt par piebildi “futbola”, jo šāds stadions ļautu pie mums atvest “Coldplay”, “U2” un citus pasaules līmeņa māksliniekus.

UEFA prezidenta Čeferina vizītes laiku efektīvi izmantojuši arī Liepājas pilsētas pārstāvji, kuri ierunājušies par sava “Daugavas” stadiona renovāciju, taču arī šajā iespējamajā projektā būs nepieciešams pašvaldības un valsts atbalsts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja mūsu valdība tomēr saņemsies un projekts tiks uzsākts, tad jauns nacionālais futbola stadions Rīgā savu pirmo spēli varētu uzņemt pēc 4-5 gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm