Maroka pārsteidzoši uzvar Belģiju un kļūst par apakšgrupas līderi

Marokas futbola izlase svētdien Pasaules kausa finālturnīra otrajā mačā ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja Beļģiju, kļūstot par apakšgrupas līderi.

2022. gada 27. novembrī 18:19

Marokas izlases labā vārtus guva Abdelhamids Sabiri un Zakarija Abuhlals.

F apakšgrupā Marokai ir četri punkti divās spēlēs, trīs punktus divās cīņās guvusi Beļģija, punkts vienā duelī ir Horvātijai, kamēr Kanāda pirmajā mačā palika bez punktiem.

Puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē pēc stūra sitiena Marokas futbolisti ieraidīja bumbu vārtos, taču, iesaistot VAR, tika konstatēta aizmugure, kā dēļ Akima Ziješa precīzais soda sitiens netika ieskaitīts. Dodoties pārtraukumā, beļģiem bija divi sitieni vārtu rāmī, bet marokāņiem – viens.

Otrais puslaiks sākās ar abu komandu aktīviem uzbrukumiem, bet rezultāts izmainījās 73. minūtē, kad Sabiri no labās malas izpildīja brīvistienu un bumba, neskarot nevienu, nonāca vārtos.

Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Beļģijas izlase laukumā laida Romelu Lukaku, cerībā, ka nesen savainojumu ārstējušais uzbrucējs izglābs “sarkanos velnus” no zaudējuma.

Tomēr visi centieni atspēlēties bija veltīgi, turklāt kompensācijas laika otrajā minūtē pēc Akima Ziješa piespēles Abuhlals vienā pieskārienā raidīja bumbu vārtos un panāca 2:0.

Marokas izlase maču grasījās sākt ar tādu pašu vienpadsmitnieku, kā cīņā pret Horvātiju, taču pēdējā brīdī vārtos Jasines Bunū vietā stājās Munirs Mohamedi.

F apakšgrupā plkst. 18 cīnīsies Horvātija un Kanāda.

Beļģija šo finālturnīru sāka ar minimālu uzvaru pār Kanādu (1:0), kamēr Maroka spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Horvātiju.