tv3.lv

LFF: Visi piektdien veiktie Covid‑19 Latvijas vīriešu izlasē ir negatīvi

Latvijas vīriešu futbola izlasē, piektdien veicot Covid-19 pārbaudes, nav konstatētas jaunas saslimšanas ar vīrusu, sestdien savā “Twitter” vietnē ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

2020. gada 14. novembrī 13:43

Jau ziņots, ka LFF piektdien vēstīja, ka pozitīvu testa rezultātu saņēmis aizsargs Vladislavs Sorokins un ka apšaubāmi testu rezultāti bijuši fizioterapeitam Dmitrijam Jefremenkovam un Vladislavam Fjodorovam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) sanitārā protokola noteikumiem un pēc konsultācijām ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) fiksēta desmit spēlētāju riska grupa, kurai, izvērtējot apstākļus un veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, bijis ciešs kontakts ar minētajām personām.

Šai grupai piektdien pirms izlases pirmsspēles treniņa operatīvā kārtā tika veikta papildu testēšana. Šo spēlētāju dalība turpmākajos treniņos un Nāciju līgas spēlēs bija iespējama tikai tad, ja tiktu saņemts negatīvs analīžu rezultāts.

Citiem izlases pārstāvjiem atsevišķi drošības pasākumi netika noteikti, tomēr, izvērtējot situāciju un potenciālos riskus, pēc piektdienas vakara treniņa atsevišķa ārpuskārtas testēšana tiks veikta arī visiem pārējiem valstsvienības pārstāvjiem.

“Visi vakardien veiktie testi mūsu valstsvienības spēlētājiem un personālam ir negatīvi. Visi var gatavoties šī vakara mačam ar Fēru salām,” vēsta LFF.

Tikmēr trīs iepriekšminētās personas, ievērojot sanitārā protokola noteikumus un SPKC norādes, ir pametušas izlases treniņnometni un pašizolējušās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saistībā ar vīrusa izplatību Eiropā Latvijas valstsvienība novembra spēļu sasaukumā ieviesusi vēl stingrākas drošības procedūras nekā noteikts UEFA sanitārajā protokolā – līdztekus ierastajiem masku valkāšanas, dezinfekcijas un pulcēšanās noteikumiem izlase pārvietojas ar vairākiem autobusiem, lai nodrošinātu lielākas distances ievērošanu, izvairās no ilgstošas atrašanās šaurās telpās, maltītes ietur pie vairākiem atsevišķiem galdiem u.c. Šie pasākumi ļauj personu saslimšanas gadījumā operatīvi noteikt to kontaktpersonas un maksimāli ierobežot slimības tālāku izplatību.

Latvijas izlasei UEFA Nāciju D līgā vēl atlikušas spēles ar Fēru salām 14.novembrī Rīgā un Andoru 17.novembrī viesos, paralēli veicot atkārtotas ārpuskārtas Covid-19 testēšanas.

Papildu testēšanas kārta paredzēta arī tūdaļ pēc 14.novembra spēles.

Jau iepriekš ziņots, ka novembra spēļu sasaukuma sākumā izlasē tika konstatēta viena trenera (Mariana Pahara) saslimšana, kā rezultātā no pārējās komandas tika izolēti vēl divi treneru korpusa locekļi, bet vēl viens cits apkalpojošā personāla pārstāvis izlasei nepievienojās, jo viņa pirmstermiņa Covid-19 pārbaužu rezultāts tika klasificēts kā apšaubāms.

Latvijas izlase pirms divām dienā pārbaudes spēlē ar 3:0 uzvarēja Sanmarīno.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm