tv3.lv

Latvijas izlases futbolisti par Eiropas čempionāta tumšajiem zirdziņiem, favorītiem un skandāliem

Jau rīt ar spēli Francija-Rumānija plkst. 22.00 sāksies Eiropas čempionāts futbolā, kas mēnesi priecēs visus kājbumbas draugus pasaulē. Jautājām Latvijas izlases spēlētājiem, kādas ir viņu prognozes par gaidāmajiem futbola svētkiem.

2016. gada 9. jūnijā 17:27

Katram no futbolistiem uzdevām piecus jautājumus – 1) Kuras izlases ir galvenās favorītes par uzvaru Eiropas čempionātā? 2) Kuras izlases spēs pārsteigt? 3) Vai Eiropas čempionāta laikā piedzīvosim kādu skandālu? 4) Kura valstsvienība būs visnedisciplinētākā? 5) Īpašs spēlētājs vai izlase, kurai mūsu futbolists sekos par papildus interesi

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārcis Ošs, Latvijas izlases aizsargs

Foto: LFF.LV

Foto: LFF.LV

Galvenās favorītes: Francija, Vācija, Spānija un Portugāle

“Noteikti galvenās favorītes, kā katru čempionātu, ir tās lielās valstis – Francija, Vācija un Spānija. Kāda no šīm TOP izlasēm noteikti uzvarēs. Šīm valstsvienībām ir augstas klases spēlētāji, kuri spēlē augstā līmenī. Tāpat izlases, no kurām tik daudz negaida, kā, piemēram, Polija var sarūpēt pārsteigumu. Vēl nedrīkst aizmirst Portugāli.”

Tumšie zirdziņi: Polija

“Es jau ceru, ka izšaus Polijas izlase, jo ir futbolisti, pret kuriem esmu spēlējis Polijas līgā, tāpēc man gribētos redzēt viņus cīnāmies līdz galam. Visi pēdējā laikā gaida pārsteigumu no beļģiem, ka viņi izšaus, bet tur ir jāpaiet laikam. Protams, atsevišķā spēlē viņi var nospēlēt, bet ilgtermiņā viņiem būs maz iespējas cīnīties par Eiropas čempiona titulu. Velsa ir nezināms zirdziņš. Viņi noteikti cīnīsies par izkļūšanu no apakšgrupas, bet, domājams, nekur tālu netiks. Beils viens nebūs vilcējs, jo velsietim pretī būs 11 tādi kā viņš.”

Kurai izlasei būs kāds skandāls: Nevienai

“Katru gadu jau parādās kāds iekšējais konflikts, tikai ziņas par to nenonāk pie mums. Es domāju, ka treneri dara visu, lai komandas būtu saliedētas. Protams, ka nesaskaņas vienmēr būs, jo futbolisti sabrauc no dažādiem klubiem un grūti izveidot to labāko kolektīvu, turklāt no konfliktiem neizbēgt nekur. Taču es ceru un ticu, ka spēlētāji koncentrēsies tikai futbolam, un mēs pie TV ekrāniem to varēsim baudīt.”

Visvairāk dzelteno un sarkano kartīšu: Portugāle

“Es domāju, ka visvairāk kartītes varētu savākt Portugāles izlase, jo tā ir provokatīva komanda. Ronaldu un Pepe – šie divi spēlētāji var sarūpēt citiem un sev pašiem kartītes. Kā arī tās izlases, kuras visās spēlēs dosies laukumā, lai cīnītos par katru laukuma centimetru.”

Īpašs spēlētājs vai izlase, kurai jutīsi līdzi: Polija

“Tā īpaši nesekoju līdzi nevienai izlasei vai spēlētājam, bet noteikti vairāk uzmanību pievērsīšu tiem, pret kuriem esmu spēlējis Polijas līgā. Un cerams, ka viņi tiks laukumā un varēšu novērtēt, kā šie futbolisti spēlēs uz Eiropas čempionāta fona. Kopumā esmu par skaistu, interesantu un rezultatīvu futbolu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaspars Gorkšs, Latvijas izlases kapteinis

Foto: LFF.LV

Foto: LFF.LV

Galvenās favorītes: Vācija, Spānija un Francija

“Es domāju, ka galvenie favorīti būs “pa lielam” tie paši, kas vienmēr – Vācija, Spānija un mājiniece Francija. Šīs izlases jau kādu laiku ir dominējušas Eiropas futbolā, un, ja nenotiks nekādi lieli pārsteigumi, tad tas arī tā paliks. Francijai par labu runā tas, ka viņi spēlēs savu skatītāju priekšā un parasti uzrāda labus rezultātus.”

Tumšie zirdziņi: Polija

“Šobrīd kandidāti uz tumšajiem zirdziņiem ir tik daudz, ka grūti kādu izcelt. Beļģija? Es domāju, ka viņus šobrīd par tādiem outsaideriem nevar nosaukt, jo beļģi tomēr skaitās viena no stiprākajām Eiropas izlasēm. Es laikam no beļģiem ne pārāk daudz sagaidu un priekš manis, tas tiešām būs pārsteigums, ja viņi parādīs kaut ko spīdošu. Mans variants drīzāk varētu būt Polija, jo Levandovskis ir aizvadījis vairākas labas, stabilas sezonas un komanda arī ir sabalansēta. Pie kaut kādiem veiksmes faktoriem poļi varētu parādīt labu sniegumu.”

Kurai izlasei būs kāds skandāls: Nevienai

“Es domāju, ka tieši tāpēc, ka skandāli ārpus futbola laukuma bijuši pirms čempionāta. Turnīra laikā parasti valstsvienības savācas un koncentrējas sniegumam laukumā, nevis ārpus futbola lietām. Un cerams, ka lielāko šovu redzēsim laukumā.”

Visvairāk dzelteno un sarkano kartīšu: viss būs atkarīgs no tiesnešiem

“Dzelteno un sarkano kartīšu dalīšana būs atkarīga no tiesnešu manieres, nevis no komandas agresivitātes. Ļoti, ļoti grūti pirms čempionāta kaut ko paredzēt, jo daudzas valstsvienības īsti darbībā neesam redzējuši. ”

Īpašs spēlētājs vai izlasei, kurai jutīsi līdzi: Ziemeļīrijai, Īrijai un Anglijai

“Īpaši sekošu līdzi Ziemeļīrijas valstsvienībai, jo tā ir izlase, kurā ar vairākiem futbolistiem esmu spēlējis kopā. Arī Īrijas izlasei, jo tur arīdzan ir daži bijušie komandas biedri un tuvi draugi. Un, protams, Anglijai.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris Vaņins, Latvijas izlases vārtsargs

Foto: LFF.LV

Foto: LFF.LV

Galvenās favorītes: Spānija, Vācija

“Divas izteiktās favorītes būs Spānija un Vācija. Vācijas un Spānijas izlasēm ir labs sastāvs un augstas klases spēlētāji. Varbūt cīņā iesaistīsies arī Beļģija, Francija un Anglija.”

Tumšie zirdziņi: Beļģija, Polija, Itālija 

“Beļģijas izlase, jo viņiem ir ļoti stiprs sastāvs. Daudzi spēlē premjerlīgā, Bundeslīgā. Varbūt varētu “izšaut” arī Polija, kura noteikti izies no grupas un, iespējams, spēs aizcīnīties līdz ceturtdaļfinālam vai pat pusfinālam. Itālijas izlase varētu pārsteigt, jo viņiem ir stabils sastāvs un komanda ir saspēlējusies. Arī spēles maniere itāļiem var nostrādāt, jo viņi vairāk spēlē aizsardzībā un cenšas izveidot pretuzbrukumus. Iespējams, arī Portugāle varētu pārsteigt, kurai ir vairākas zvaigznes, taču trūkst komandas spēles.”

Kurai izlasei būs kāds skandāls: Anglijas vai Albānijas līdzjutējiem 

“Grūti teikt, varbūt izlašu līdzjutēji kā Anglijas, Albānijas trakie atbalstītāji var uztaisīt kādu skandālu, bet no spēlētājiem diez vai. Iespējams, būs kāds dopinga skandāls.”

Visvairāk dzelteno un sarkano kartīšu: Ziemeļīrija, Anglija, Velsa, Albānija vai Turcija 

“Noteikti tā būs izlase, kura spēlē fizisku futbolu, vai arī kāda karstasinīga valstsvienība, piemēram, Turcija. Varbūt arī Albānija, jo viņi arī viņi ir tāda karstasinīga tauta. Iespējams, arī Velsa un Anglija.”

Īpašs spēlētājs vai izlase, kurai jutīsi līdzi: Krievijas un Šveices izlasei, kā arī Dželsonam Fernandesam

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sekošu līdzi Krievijas izlasei un arī Šveices valstsvienībai, jo tur spēlē Dželsons Fernandess, ar kuru pusgadu spēlējām kopā Sion komandā. Pret daudziem esmu spēlējis arī Šveices čempionātā, būs interesanti pavērot viņus darbībā.”

Dāvis Ikaunieks, Latvijas izlases uzbrucējs

Foto: LFF.LV

Foto: LFF.LV

Galvenās favorītes: Francija, Vācija, Spānija

“Es domāju, ka Francija, Vācija un noteikti Spānija. Francija pēdējā laikā izskatās ļoti pārliecinoši, turklāt valstsvienības spēlētāji šosezon rāda labu sniegumu. Protams, tas, ka Francija ir mājinieki, būs papildu stimuls. Vācijas izlase uzvarēja Pasaules kausā un noteikti gribēs uzvarēt arī Eiropas čempionātā. Iepriekšējie Eiropas čempioni Spānija noteikti vēlēsies aizstāvēt titulu, bet, manuprāt, viņiem klāsies grūti.”

Tumšie zirdziņi: Beļģija, Portugāle, Horvātija

“Gribētos teikt, ka Beļģijas izlase, bet tomēr nē. Visvairāk varētu pārsteigt Portugāle. Lai gan viņi pieder favorītu lokam, tomēr viņi ir tāds tumšais zirdziņš, kas varētu aizspēlēties tālu. Vēl noteikti varētu pieminēt Horvātiju, bet viņi tikuši “nāves”grupā.”

Kurai izlasei būs kāds skandāls: Nevienai 

“Es domāju, ka tādu baigo skandālu nebūs un viss būs kārtībā. Vienīgi Horvātijas vai Anglijas līdzjutēji varētu kaut ko izdemolēt. ”

Visvairāk dzelteno un sarkano kartīšu: Anglija 

“Man šķiet, ka Anglijas izlasei. Daudzi šajā Eiropas čempionāta no Anglijas sagaida labus rezultātus, bet man personīgi liekas, ka viņiem kaut kas neaizies, un tad viņi sāks stresot un spēlēt pārlieku agresīvi. ”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īpašs spēlētājs vai izlase, kurai jutīsi līdzi: Antuānam Grīzmanam un Francijas izlasei 

“Noteikti sekošu līdzi Francijas izlasei un tieši uzbrucējam Antuānam Grīzmanam. Viņam šogad ļoti izdevusies sezona, un Grīzmans spēs pavilkt Franciju savu skatītāju priekšā.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm