Latvijas futbolistēm rekordzaudējums Pasaules kausa kvalifikācijas mačā Anglijā

Latvijas sieviešu izlase otrdien Donkasterā Pasaules kausa kvalifikācijas cikla D grupas piektajā mačā ar 0:20 piedzīvoja savā vēsturē lielāko sagrāvi pret vienu no planētas vadošajām futbola valstsvienībām Angliju.

2021. gada 1. decembrī 7:21

Iepriekšējais Latvijas izlases antirekords arī tika sasniegts cīņā ar Angliju pirmā riņķa spēlē 26.oktobrī Rīgā piekāpjoties ar 0:10 (0:4).

Anglijai pa trim vārtiem guva Beta Mīda, Elena Vaita, Lorena Hempa un Alesija Ruso. Pa diviem vārtiem tika Betānijai Inglendai un Ellai Tūnai, bet pa vieniem – Džordžijai Stenvejai, Džesikai Kārterei, Džordanai Nobsai un Džilai Skotai.

Jau otrajā minūtē pa pārliktni trāpīja Aleksa Grīnvuda, pārliktnim pirmo no trim reizēm šajā mačā atvairot Anglijas izlases uzbrukumus.

Pirmie vārti krita nākamajā minūtē, kad Beta Mīda trāpīja vārtos pēc centrējuma no kreisās puses.

Turpinājumā anglietes ar apbrīnojamu regularitāti ik pēc trim minūtēm turpināja ieņemt Latvijas izlases vārtus, 12.minūtē panākot 4:0.

Otros un trešos vārtus guva Elena Vaita, kura tādējādi ar 47 gūtiem vārtiem kļuva par Anglijas izlases visu laiku labāko vārtu guvēju, apsteidzot Kelliju Smitu, kura laikā no 1995. līdz 2015.gadam pretinieču vārtos bumbu bija raidījusi 46 reizes.

Ceturtos vārtus Anglijas izlasē guva Mīda, 23.minūtē pēc centrējuma no labās puses uz vārtu tālo stabu ar galvu panākot 6:0 un tiekot pie “hat-trick”.

18.minūtē piektos vārtus pēc Džordžijas Stenvejas centrējuma ar galvu no vārtu priekšas, apsteidzot Latvijas izlases aizsardzi, guva Ella Tūna, kura kopā ar Lorenu Hempu puslaika beigās guva divus vārtus minūtes laikā.

Vislielākās problēmas Latvijas komandai sagādāja mājinieču centrējumi un tālsitieni, lauvas tiesu vārtu gūstot ar galvu.

Otrajā puslaikā nekas būtiski nemainījās, Anglijai lielāko daļu vārtu gūstot ar galvu pēc centrējumiem.

Vēl vienu vārtu gūšanas triecienciklu anglietes sarīkoja no 80. līdz 84.minūtei, iesitot četrus “golus” un panākot 19:0.

Latvijas futbolistes pirms mēneša Anglijai savā laukumā kapitulēja ar 0:10, ciešot lielāko zaudējumu valstsvienības vēsturē.

Latvietēm šī ir vienīgā spēle novembra logā, bet anglietes sestdien mājās ar 1:0 uzvarēja Austriju. Vēl novembra nogalē Ziemeļīrija divās savstarpējās cīņās sagrāva Ziemeļmaķedoniju – ar 11:0 viesos un ar 9:0 mājās.