tv3.lv

Latvijas futbola komandas “Riga” prezidents ir krievu miljonārs

Latvijas futbola komandas “Riga” prezidents ir krievu miljonārs Eduards Janakovs, kurš Latvijā ir arī viens no īpašniekiem “Izdevniecības namam “Vesti””, kas izdod laikrakstu “Vesti segodņa”, portālam “sportacentrs.com” pastāstījuši vienības vadītāji.

2017. gada 25. janvārī 12:25

“Riga” komanda pērn debitēja “SynotTip” Latvijas futbola virslīgā, un pirms gada ārzemju mediji apgalvoja, ka vienības īpašnieks esot viens no bagātākajiem Krievijas uzņēmējiem Dmitrijs Ribolovļevs. Toreiz gan komandas ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins to noliedza.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savā debijas sezonā “Riga” virslīgā ieņēma piekto vietu. Vienība piesaistījusi vairākus Latvijas izlases spēlētājus un ir vienīgā, kas ikdienā spēlē “Skonto” stadionā.

Gatavojoties savai otrajai virslīgas sezonai, “Riga” devusies uz treniņnometni tālajā Dubaijā, turklāt ar to ir arī Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, kurš gan līgumu vēl nav noslēdzis. Tāpat vienības vadība atklājusi, ka cenšas panākt vienošanos par Latvijas izlases uzbrucēja Valērija Šabalas izīrēšanu no Beļģijas komandas “Club Brugge”, kā arī uzsvērusi, ka budžeta precīza summa nav zināma un vienība naudu neskaita.

“Principā ir tāda situācija, ka mēs pat paši īsti nezinām. Nav bijis tā, ka mēs apsēstos pie galda un nospriestu kāds būs budžets,” budžeta apmēru komentējis vienības sporta direktors Aleksandrs Romašins. “Nav nosaukta konkrēta summa. Mums vēl ir vajadzīgi trīs ārzemnieki un nezinām, cik daudz naudas tam vajadzēs,” viņš norāda.

Tikmēr Proņins atklājis līdz šim slēpto informāciju par vienības prezidentu.

“Kluba prezidents ir Eduards Janakovs, bet mums ir investori, kas grib, lai klubs virzītos uz priekšu. Janakovs ir Krievijas pilsonis. Vai investoriem ir vēlme, lai par viņiem uzzina Latvijā? Domāju, ka pagaidām viņiem tas nav interesanti,” izteicies Proņins. “Ja tiksim kaut kur augstāk, tad tā interese parādīsies. Biznesa Latvijā viņiem pagaidām nav,” teicis komandas ģenerāldirektors.

Janakovs nāk no Krasnodaras apgabala, bet 1990. gadā Rīgā absolvējis Jēkaba Alkšņa vārdā nosaukto Rīgas augstākās kara aviācijas inženieru skolu. No 2008. līdz 2011. gadam viņš bija Krievijas Valsts domes deputāts no valdošās partijas “Vienotā Krievija”, bet pašlaik viņš vada Krievijas metalurģijas uzņēmumu “Daļpolimetall”, savukārt Latvijā Janakovs ir viens no īpašniekiem “Izdevniecības namam “Vesti””, kas izdod laikrakstu “Vesti segodņa”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ceram, ka šis projekts pastāvēs ilgus gadus. Skaidrs, ka Baltijā, pat ne tikai, arī Spānijā, ir klubi, kuriem veidojas lielas finansiālās problēmas. Latvijā var izveidoties kādi politiski pavērsieni, tā stabilitāte ne vienmēr ir. Kaut kas mainās, un ir jau cita dzīve. 100 vai 150 gadus būs klubs – nezinām,” par “Riga” komandas nākotni intervijā “sportacentrs.com” izteicies vienības sporta direktors Romašins. “Tagad īpašniekiem ir vēlme pēc uzvarām. Ziniet, mēs tagad meklējam zemi jaunatnes akadēmijas izveidošanai. Saprotam, ka bez tā nevar iztikt, un tas tikai liecina par to, cik nopietni ir mērķi īpašniekiem,” viņš norādījis.

Vienība kā pirmo nākamās sezonas mērķi izvirzījusi uzvaru Latvijas kausa izcīņā, kas jau vasarā ļautu piedalīties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm