Latvijas futbola izlase UEFA Nāciju līgā var tikt pie viena miljona eiro

Latvijas futbola izlase Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) rīkotajā Nāciju līgā var tikt pie naudas balvas viena miljona eiro apmērā.

2018. gada 27. martā 10:41

UEFA vēsta, ka katra no 12 komandām, kas pārstāv A divīziju, par piedalīšanos saņems 1,5 miljonus eiro. Tāpat tikai par dalību sacīkstēs vienu miljonu eiro saņems katra B divīzijas vienība, 750 000 eiro iegūs C divīzijas komandas, bet 500 000 eiro tiks D divīzijas izlasēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komanda, kas uzvarēs katrā divīzijas grupā, saņems tādu pašu naudas summu, kādu ieguva par piedalīšanos. Tādējādi A divīzijas uzvarētāja iegūs papildus 1,5 miljonus eiro, bet D divīzijas uzvarētāja – 500 000 eiro.

Līdz ar to Latvija par dalību D divīzijā nopelnīs 500 000 eiro un, ja uzvarēs savā grupā, saņems vēl papildus 500 000 eiro.

Savukārt A divīzijā vēlāk tiks izspēlēts četru spēcīgāko komandu turnīrs, kurā uzvarētāja saņems 4,5 miljonus eiro, otrās vietas īpašniece 3,5 miljonus eiro, trešajā vietā palikusī komanda saņems 2,5 miljonus, bet ceturtā iegūs 1,5 miljonus.

Kopumā UEFA šajā turnīrā balvu fondā ieguldīs 76,25 miljonus eiro.

UEFA Nāciju līgā piedalīsies visas asociācijā esošās 55 dalībvalstis, kas sadalītas četrās divīzijās – A, B, C un D. Turnīrs sāksies šī gada 6.septembrī, kā rezultātā vairums pārbaudes spēļu tiks aizstāti ar gana nozīmīgiem mačiem starp sava kontinenta valstsvienībām.

Katra komanda ar katru izspēlēs mačus savā laukumā un izbraukumā laika posmā no 2018.gada septembra līdz novembrim. A divīzijā četru grupu uzvarētājas pēcāk sacentīsies Nāciju līgas finālsacensībās, ko uzņems viena no tajās iekļuvušajām valstīm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nāciju līga nedaudz ietekmēs arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas līdz ar to sāksies 2019.gada martā nevis šī gada septembrī. Šoreiz finālturnīrs ar 24 dalībniecēm notiks uzreiz 13 valstīs, tāpēc neviena no rīkotājvalstīm nesaņemts automātisku ceļazīmi.

Finālturnīram 20 izlases kvalificēsies pēc grupu turnīra, kamēr vēl četras tiks noskaidrotas starp 16 valstsvienībām, kuras uzvarējušas savās Nāciju līgas grupās. Katras divīzijas ietvaros līdz ar to sacentīsies četras labākās vienības, uzvarētājai iegūstot ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. Tāpēc ir skaidrs, ka finālturnīrā iekļūs vismaz viena izlase no D divīzijas.

Ja Nāciju līgas grupas uzvarētāja jau būs kvalificējusies Eiropas čempionātam, vieta pienāksies tuvākajai sekotājai. Ja divīzijai nebūs četras komandas, ko nosūtīt uz izslēgšanas spēlēm, pāri palikušās vietas pienāksies nākamajai divīzijai.

UEFA Nāciju līgas D divīzijas A apakšgrupā rudenī spēkosies Latvija, Kazahstāna, Andora un Gruzija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm