tv3.lv

Latvijas čempions Kiriļins atklāj vidējo futbolista atalgojumu Virslīgā

Latvijas futbolista vidējā alga “SynotTip” Latvijas futbola virslīgā ir aptuveni 1500 eiro, taču pēdējā laika tendence, kad čempionātā ir parādījušās divas naudīgas komandas, liek cerēt, ka atalgojums varētu palielināties, uzskata Latvijas futbolists Andrejs Kiriļins, kurš aizvadītajā sezonā ar Jūrmalas “Spartaku” kļuva par valsts čempionu, bet ziemā atgriezās “Jelgavas” komandā, kuru pārstāvēja jau iepriekš.

2017. gada 31. janvārī 16:49

“Algas Latvijas futbolistiem ir zemas, taču finansiāli turīgu komandu kā “Riga” un RFS parādīšanās, varbūt, mainīs atalgojuma tendenci un tā palielināsies. “Riga” komandu sponsorē cilvēki no Krievijas, bet aiz RFS stāv stabila Latvijas firma. Tieši šajos klubos šobrīd var saņemt lielāko atalgojumu, bet citās komandās spēlētāji saņem aptuveni 1500 eiro mēnesī,” intervijā Krievijas portālam “Kazanfirst.ru” sacījis Kiriļins.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Futbolists norādīja, ka ar tādu atalgojumu Latvijā var uzturēt ģimeni, taču tad jādzīvo bez jebkādām izšķērdībām. “Atkārtošos, taču ir cerība, ka tuvākajos gados izdosies lauzt šo situāciju. Ar “Riga” parādīšanos daudzi futbolisti pārcēlās uz turieni, saņemot labu naudu, tāpēc citi klubi lēnām nāks klāt, jo viņiem jābūt konkurētspējīgiem,” piebilda spēlētājs.

Patlaban 21 gadu vecais Kiriļins arī norādījis, ka pēdējos piecos gados Latvijas čempionāta līmenis pakāpeniski ir audzis. “Ir aizgājušas dažas komandas simboli, tas pats “Skonto”, taču dotajā brīdī šajā [virslīgas] turnīrā spēlē aptuveni pēc spēka vienādas komandas. katra komanda otrai var atņemt punktus. Tam pierādījums ir Jūrmalas “Spartaka” izcīnītais čempionu tituls. Tāpat parādījušās komandas ar naudu “Riga” un RFS, kuras strauji ielaužas cīņā par godalgotām vietām,” vietējo čempionātu vērtēja futbolists.

Kiriļins kopā “Jelgava” komandu 2015.gadā izcīnīja Latvijas kausu un ieņēma trešo vietu virslīgā, bet pērn ar “Spartaku” kļuva par valsts čempionu. Aizvadītajā sezonā Kiriļins 21 spēlē guva divus vārtus. Pēc gada pārtraukuma Kiriļins atkal spēlēs Jelgavas klubā, jo tur jūtas kā mājās. “”Jelgavai” ir ļoti labs kolektīvs, teicama infrastruktūra, treniņu laukumi. Arī organizatoriskā ziņā un ar kluba vadību viss ir pilnīgā kārtībā. Tieši tāpēc es atteicos no komandas, kura spēlēs UEFA Čempionu līgā. “Jelgavā” ir ļoti cilvēciska attieksme pret futbolistiem, un tur domā ar galvu. “Spartakā” tā nebija, jo tur ir lielas problēmas kluba vadībā. Arī algu tur maksāja tikai sākumā, pēc tam bija mūžīga algas aizkavēšanās. Es nebūtu pārgājis uz “Spartaku”, ja vien to pērn netrenētu Oļegs Kubarevs. Viņš ir viens no labākajiem speciālistiem, ar kuriem esmu strādājis,” atgriešanos Jelgavā komentēja Kiriļins. Karjeras laikā Kiriļins paspējis uzspēlēt arī Liepājas “Metalurgā” un Slovākijas vienībā Zlates Moravces “Vion”. Tāpat viņš pārstāvējis Latvijas U-21 izlasi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm