tv3.lv

Kazakevičs: Vēlos izveidot spēcīgu komandu, kas reāli var cīnīties par Eiropas čempionātu

Trīs gadu plāns ir izveidot konkurētspējīgu komandu, kas var reāli pacīnīties par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā, sarunā ar laikrakstu “Diena” teica Latvijas futbola izlases jaunais treneris Dainis Kazakevičs.

2020. gada 3. februārī 12:36

20. janvārī Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde lēma no amata atstādināt līdzšinējo slovēņu speciālistu Slavišu Stojanoviču, viņa vietā stājoties pašmāju trenerim Dainim Kazakevičam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sarunā ar laikrakstu “Diena” Kazakevičs padalījās emociju kontrastos par piedzīvoto pēdējos gados, jo vēl ne tik sen speciālists vadīja Latvijas pirmās un otrās līgas komandas.

“Tolaik es vienkārši baudīju procesu. Laikam ejot, ikviens treneris, kurš Latvijas līmenī ir profesionālis, sapņo par darbu valstsvienībā,” stāstīja Kazakevičs. “Kaut kādā brīdī sapratu, ka tuvākā vai tālākā nākotnē vēlos savas zināšanas likt lietā arī nacionālajā izlasē.”

Speciālists karjeras laikā vadījis gan klubus, gan arī U-21 futbola izlasi, tāpēc izdevies izprast atšķirības starp abām frontēm. “Darbā ar U-21 izlasi vairāk iedziļinājos trenera darba specifikā, jo, manuprāt, tā ir lieta, ko ne katrs treneris var izprast, ja viņš nav strādājis abās frontēs. Īpašības, ar kurām tev ir jāstrādā ar spēlētājiem izlasē, ir stipri atšķirīgas,” norādīja speciālists, kurš uzreiz nespēja pateikt, kādu ampluā viņam patīk ieņemt vairāk. “Katrā darbā ir sava specifika, tāpēc ir grūti pateikt. Lēmumu stāties pie valstsvienības stūres, es ļoti pārdomāju.”

“Esošajā situācijā jutu, ka manas spēcīgās trenera puses var nostrādāt tieši izlases formātā, un tieši tajā es esmu strādājis pēdējos sešarpus gadus.”

Kazakevičs pauda cerību, ka Latvijas futbola saime būs pacietīga, jo priekšā esot vairāku gadu ilgs darbs.

“Jāsaprot, ka nekas nenotiek tāpat un ar brīnumnūjiņas vēzienu nekas neizmainīsies. Stratēģijas galvenais mērķis ir nonākt līdz punktam, kad man triju gada līguma beigās Nāciju līgas “play-off” cīnāmies par ceļazīmi uz Eiropas čempionātu,” nākotnes plānos dalījās valstsvienības treneris. “Līdz tam jābūt izveidotai komandai, kas reāli var risināt šo uzdevumu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sāksim ar jaunas komandas izveidi. Nerunāju par tās vecumu, jo izlasē vieta var atrasties arī 32 gadus veciem futbolistiem. Šobrīd situācija nav vienkārša, jo nepieciešams apvienot spēlētājus, atgriezt viņos pārliecību par saviem spēkiem, tikt skaidrībā, kuri no viņiem ir motivēti turpmākai izaugsmei, un no šīs futbolistu grupas izveidot komandu, kas laukumā var demonstrēt kvalitatīvu sniegumu.”

Pašlaik 38 gadus vecais speciālists kopš 2013. gada vadījis Latvijas U-21 izlasi, līdztekus tam kopš 2012. gada pildot arī LFF sporta direktora pienākumus.

LFF valde uzdevusi ar Kazakeviču noslēgt trīs gadu darba līgumu. Tāpat LFF vadība uzsāk jauna LFF sporta direktora pienākumu veicēja meklējumus, kā arī strādās pie jauna Latvijas U-21 izlases galvenā trenera meklēšanas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm