Kas ir Pasaules kausa izcīņas neparastais futbola stadions “974”?

Šis jau ir ļoti neparasts 2022. gada Pasaules kauss Katarā, taču turnīrā vairākkārt dzirdētais futbola stadions “Stadium 974” to padara vēl neparastāku. Portāls “tv3.lv” jums ir sagatavojis nelielu ieskatu par pirmo pārvietojamo stadionu Pasaules kausa vēsturē.

“Stadium 974” iepriekš zināms kā “Ras Abu” stadions, kurš atrodas Dohā, Katarā. Savas durvis stadions ir vēris 2021. gada 30. novembrī, un šobrīd Katara ir pagaidu vieta, kur atrodas stadions.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Futbola stadionā “Stadium 974” ir 40 tūkstošu sēdvietu, un tas ir izgatavots no 974 konteineriem, tajā šobrīd notiek 2022. gada Pasaules kausa spēles.

Bet kā tas ir uzbūvēts? Un kas ar to notiks pēc turnīra?

Lūk, ko mēs šobrīd zinām par šo neparasto stadionu.

Kāpēc to sauc par futbola stadionu “974”?

Jāatzīmē, ka stadions ir izgatavots no aptuveni 974 otrreizēji pārstrādātiem konteineriem. Tam ir modulārs dizains, un tajā ir iekļauti 974 otrreizēji pārstrādāti sūtījumu konteineri, stadions tapis, godinot Kataras industriālo vēsturi, bet nosaukums godina Kataras starptautisko sākuma zvanu kodu (+974).

Dažos konteineros ir izveidotas stadiona ērtības, piemēram, vannasistabas, ēdienu un dzērienu stendi. Visa konstrukcija ir paredzēta demontāžai un salikšanai citur, tā ir pirmā pagaidu norises vieta FIFA Pasaules kausa vēsturē.

FOTO: ZUMAPRESS/SCANPIX

Vai “Stadium 974” iepriekš ir notikušas futbola spēles?

Stadionā tika aizvadītas sešas spēles pagājušā gada novembra FIFA Arābu kausa izcīņa, “Stadium 974” notika Arābu kausa finālturnīra pusfināls un izslēgšanas spēles, kurā Tunisija ar 1:0 uzvarēja Ēģipti 36 427 tūkstošu līdzjutēju priekšā, kas ir pašreizējais stadiona apmeklētības rekords.

Kuras 2022. gada Pasaules kausa spēles tika/tiks aizvadītas neparastajā stadionā?

Pirmā spēle šajā stadionā notika 22. novembrī, kad Polijas izlase spēlēja neizšķirti pret sīksto Meksikas izlasi. Divas dienas vēlāk Portugāle saspringtā spēlē pieveica Ganu, tālāk 26. novembrī Francija uzvarēja Dāniju un vakar Brazīlija ar vieglu izbīli uzvarēja Šveices izlasi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

30. novembrī “Stadium 974” uzņems Polijas un Argentīnas dueli, tikmēr 5. decembrī stadionā notiks astotdaļfināla spēle starp G grupas uzvarētāju un H grupas vicečempioni.

Kas notiks ar šo futbola stadionu pēc Pasaules kausa finālturnīra?

Tas tiks demontēts, lai gan precīzs kravas konteineru liktenis īsti vēl nav zināms. Sākotnēji tika apgalvots, ka tie tiks atgriezti lietošanai citur Katarā, ko organizatori ir vēlējušies panākt.

Tika arī apgalvots, ka Urugvajā stadionu varētu pilnībā pārbūvēt 2030. gada Pasaules kausam, kas būs simtgades turnīrs, kuru 1930. gada uzvarētāji vēlas rīkot kopā ar Argentīnu, Čīli un Paragvaju. Tiek uzskatīts, ka Katara neparasto stadionu piedāvājusi Urugvajas prezidentam.

FOTO: SCANPIX/REUTERS

Jāmin, ka “Guardian” 2021. gada februāra paziņojumā teikts, ka laikā, kad tika būvēts visas astoņas Pasaules kausa norises vietas. Katarā no 2010. līdz 2020. gadam ir miruši vairāk nekā 6500 viesstrādnieku no Indijas, Pakistānas, Nepālas, Bangladešas un Šrilankas.

Nav zināms, cik daudzi no tiem strādāja “Stadium 974” būvniecībā.

Pasaules kausa finālturnīrs notiek Katarā no 20. novembra līdz 18. decembrim.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa finālturnīrs futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts,  un to 2002. gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm