INTERVIJA! Jānis Ikaunieks: Liepāja ir un būs vismīļākā vieta uz pasaules

Portāla Skaties.lv sporta redakcija uz sarunu aicināja latviešu futbolistu Jāni Ikaunieku, kurš šobrīd pārstāv Grieķijas Superlīgas klubu Larisas AEL. Talantīgais sportists pastāstīja par iejušanos jaunajā komandā, atšķirību starp Francijas un Grieķijas futbola sistēmām, kā arī pakavējās atmiņās par piedzīvoto FK ” Liepājas” sastāva rindās.

2017. gada 22. martā 15:30

Kopš šā gada 1. janvāra Tu spēlē Grieķijas augstākajā futbola līgā. Pastāsti, kā esi iejuties komandā?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Ikaunieks

Jānis Ikaunieks

Komandā esmu iejuties diezgan labi. No paša sākuma mani labi pieņēma un jau pirmajā spēlē biju sākuma sastāvā. Ar komandas biedriem ik pa laikam izejam pilsētā, padzeram kafiju, parunājamies, dažreiz arī paciemojamies viens pie otra. Mums notiek arī saliedēšanās pasākumi – kopīgas vakariņas un izbraukšana pie jūras. Ja man ir jāsalīdzina savstarpēja komunikācija Grieķijas klubā ar iepriekšējo klubu, tad esmu piefiksējis, ka grieķi ir daudz draudzīgāki un atvērtāki nekā franči.

Foto: Jānis Ikaunieks kopā ar komandas biedriem

Kādi ir Tavi iespaidi par pilsētu Larisu un šīs pilsētas iedzīvotājiem? Vai esi paguvis iepazīties ar Grieķijas kultūru?

Jānis Ikaunieks

Jānis Ikaunieks

Kultūras vietas apmeklēju ļoti reti. Vienreiz biju devies uz Olimpa kalnu, kurā esot dzīvojuši sengrieķu Dievi! Kopā ar komandu spēles dienā vienmēr ejam uz baznīcu, pareizāk sakot uz dažādām baznīcām, lai aizdedzinātu svecītes. Cilvēki šeit ir ļoti ticīgi. Pilsētā futbolu ļoti mīl. Kad notiek spēle, tad visās kafejnīcās un citās publiskās vietās, kur pieejams televizors – rāda futbolu! Arī stadionos ir laba atmosfēra un ir jūtams atbalsts. Fani vienmēr cenšas slavēt savu klubu un grib, lai spēlētāji to novērtē. Fani vienmēr akcentē, ka šis klubs ir vēsturisks. Uz ielām cilvēki bieži atpazīst, bet ir dzirdēti daudz gadījumi, ka cilvēki nolamā spēlētāju vai cenšas aizskart, ja slikti spēlē. Pašam ne ar ko tādu nav sanācis sastapties.

Kāda ir atšķirība starp Francijas un Grieķijas futbola sistēmu?

Jānis Ikaunieks

Jānis Ikaunieks

Francijā futbolā līmenis ir krietni augstāks, visa futbola sistēma daudz savāktāka, un viss ir profesionālāk. Savukārt grieķi ir vairāk atbrīvoti un īpaši par neko neiespringst. Francijā futbols ir ļoti fizisks, bet Grieķijā vairāk tehnisks.

Foto: Ikaunieks Grieķijas kluba Larisas AEL sastāvā

Kādas ir Tavas atmiņas par spēlēšanu FK “Liepāja” sastāvā?

Jānis Ikaunieks

Jānis Ikaunieks

Protams, ka atceros savu dalību FK “Liepājas” klubā! Man ir palikušas pozitīvas un siltas atmiņas no šiem laikiem! Mums bija ļoti labs kolektīvs! Esmu padzīvojis Francijā, esmu padzīvojis Grieķijā, bet Liepāja ir un būs vismīļākā vieta uz pasaules. Kad man pašam nav spēles, tad ar interesi sekoju līdzi Liepājas komandas gaitām un atbalstu tikai un vienīgi šo komandu Latvijas čempionātā!

Foto

Kādām futbola komandām Tu seko līdzi ikdienā?

Jānis Ikaunieks

Jānis Ikaunieks

Sekoju līdzi visam lielajam futbolam. Pats parasti skatos Madrides “Real” spēles, jo atbalstu tieši viņus. Bet nedēļas nogalēs, brīvajā laikā paskatos premjerlīgas, Bundeslīgas vai Spānijas čempionāta spēles! Mans futbola elks ir Mesuts Ozils. Protams, ka apbrīnoju arī tādus meistarus kā Ronaldu un Mesi.

Foto: Jānis kopā ar Ronaldu

Tavs novēlējums sportistiem, kuri nākotnē vēlas nodarboties ar futbolu profesionāli?

Jānis Ikaunieks

Jānis Ikaunieks

Ja gribi spēlēt futbolu augstākajā līmenī, tad ir daudz jāstrādā un daudz kas jāziedo! Ir jābūt neatlaidīgam un vienmēr sev jātic! Bez ticības nav jēgas sākt!

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm