Horvātija iesit četrus vārtus un izcīna svarīgu uzvaru pār Kanādas izlasi

Pasaules vicečempiones Horvātijas futbolisti svētdien 2022. gada Pasaules kausa finālturnīra otrajā mačā ar rezultātu 4:1 uzvarēja Kanādu, kas zaudēja izredzes iekļūt astotdaļfinālā.

2022. gada 27. novembrī 20:11

Horvātiem divreiz izcēlās Andrejs Kramaričs, bet vienus vārtus guva Marko Livaja un Lovro Majers. Kanādas izlases labā vārtus guva Alfonso Deiviss.

F apakšgrupā pēc divām spēlēm Horvātijai un Marokai ir četri punkti, trīs punktus guvusi Beļģija, kamēr Kanāda ir bešā.

Jau otrās minūtes sākumā pēc Teidžona Bukenena centrējuma Deiviss ar galvu sita bumbu vārtos, panākdams 1:0 kanādiešu labā.

Iepriekšējā finālturnīrā mačā ar Dāniju horvāti ielaida pirmos vārtus pēc 57 sekundēm, bet šoreiz – pēc 68 sekundēm.

Mača 26. minūtē Kramaričs ieraidīja bumbu vārtos, taču uzbrukuma veidošanā tika konstatēta aizmugure un rezultāts palika nemainīgs.

Puslaika otrajā pusē horvātiem bija pārsvars un 36. minūtē, asistējot Ivanam Perišičam, no tuvas distances netraucēts precīzi sita Kramaričs – 1:1.

Pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē Josips Juranovičs savilka uz sevi vairākus pretiniekus un piespēlēja Livajam, kurš ar zemu sitienu no distances raidīja bumbu mērķī – 2:1 Horvātijas izlases labā.

Otrā puslaika sākumā Kanādas izlases vārtsargs Milans Borjans pāris reize glāba savu komandu no zaudētiem vārtiem, bet mača 70. minūtē viņu otro reizi pārspēja Kramaričs, kurš pirms sitiena soda laukumā meistarīgi apmānīja vairākus pretiniekus.

Kompensācijas laika ceturtajā minūtē kanādieši rupji kļūdījās laukuma vidusdaļā, kas ļāva horvātiem izskriet divatā pret vienu pretinieku, Majeram pēc Miroslava Oršiča piespēles panākot 4:1.

Pirms tam šajā apakšgrupā Maroka ar 2:0 uzvarēja Beļģiju.

Beļģija šo finālturnīru sāka ar minimālu uzvaru pār Kanādu (1:0), kamēr Maroka spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Horvātiju.