tv3.lv

FIFA rekomendē jau 2022. gada Pasaules kausa finālturnīru paplašināt uz 48 izlasēm

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) rekomendē jau 2022.gadā paplašināt Pasaules kausa finālturnīru līdz 48 izlasēm, piektdien paziņoja FIFA prezidents Džanni Infantīno.

2019. gada 15. martā 19:24

Tāpat FIFA lēmusi, ka, sākot ar 2021.gadu, Klubu Pasaules kausā piedalīsies 24 komandas, pret ko iebilst Eiropas komandas, kuras gatavojas boikotēt turnīru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gala lēmums par 48 komandu startēšanu 2022.gada Pasaules kausā futbolā tiks pieņemts jūnijā gaidāmajā kongresā.

Pasaules kausa finālturnīra paplašināšana notiks tikai tādā gadījumā, ja viena vai vairākas Kataras kaimiņvalstis palīdzēs uzņemt spēles. Iespējamās partnervalstis varētu būt Bahreina, Kuveita, Saūda Arābija, Omāna un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE). Taču Bahreina, Saūda Arābija un AAE būtu tikai potenciālas sadarbības valstis, jo to valstu valdības ir noteikušas diplomātisko blokādi pret Kataru.

Infantīno ir entuziastisks atbalstītājs komandu skaita palielināšanai 2022.gadā. Sākotnēji tika iecerēts paplašināties 2026.gada Pasaules kausā, kas norisināsies ASV, Kanādā un Meksikā.

FIFA paplašinātajā dokumentā teikts, ka 2022.gada turnīrā būtu tāds pats formāts, kur visu sešu reģionu konfederācijas saņemtu tādu pašu vietu skaitu kā Ziemeļamerikā plānotajā turnīrā. Šajā formātā no Eiropas kvalificētos 16 labākās komandas.

Lielā karstuma dēļ Katarā gaidāmā Pasaules kausa izcīņa notiks novembra un decembra mēnešos, turklāt turnīra ilgums samazināts par trim dienām, kas varētu būt būtisks apstāklis lēmuma pieņemšanā par paplašināšanos.

Tāpat FIFA lēmusi, ka pēc diviem gadiem Klubu Pasaules kauss tiks paplašināts līdz 24 komandā. Tam iebilda Eiropas Klubu asociācija (ECA), kas paziņoja, ka Vecā kontinenta vadošās komandas tādā gadījumā boikotēs turnīru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FIFA Klubu pasaules kauss norisinās katru gadu un tajā piedalās septiņas vienības, bet nākotnē plānots, ka jaunajā formātā būs 24 vienības.

ECA jau pirms gada noraidīja ierosinājumus veidot jaunus klubu turnīrus, turklāt Vecajā kontinentā arī Klubu pasaules kauss nav iemantojis atzinību.

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000.gada.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm