FIFA ranga vicelīdere Beļģija Pasaules kausu sāk ar uzvaru pār Kanādu

Beļģijas futbolisti trešdien Katarā F grupas mačā ar 1:0 pārspēja Kanādu, ar uzvaru uzsākot FIFA Pasaules kausa finālturnīru. Vārtus guva Mišī Bačuajī.

24. novembrī 6:34

Spēli aktīvāk iesāka kanādieši, kuri nekautrējās sists pa vārtiem. Pirmajā puslaikā viņi 14 reizes sita pa vārtiem, kamēr beļģi – tikai četrreiz, vārtu četrstūrī gan abām komandām trāpot pa divām reizēm.

Kanādai lieliska iespēja gūt pirmos vārtus Pasaules kausa finālturnīros radās 11.minūtē ar 11 metru soda sitienu, kurš pēc video atkārtojuma noskatīšanās tika piešķirts par Janika Karasko spēli ar roku savā soda laukumā.

Tomēr Alfonso Deiviss, tēmējot kreisajā stūrī, sita neveiksmīgi –  ne pārāk tālu no vārtsarga Tibo Kurtuā, kurš bumbu atvairīja. Pie tās pirmais bija Deiviss, taču nespēja apstrādāt bumbu ātri un precīzi, zaudējot iespēju sist pa vārtiem.

39.minūtē vēlreiz tika skatīts video atkārtojums par to, vai kanādiešiem būs iespēja izpildīt vēl vienu 11 metru soda sitienu, taču tiesneša lēmums bija labvēlīgs beļģiem.

Kad jau šķita, ka puslaiks beigsies bez gūtiem vārtiem, pēc izcilas Tobija Alderveirelda piespēles pāri vairāk nekā puslaukumam aci pret aci ar Kanādas vārtsargu Milanu Borjanu nonāca Bačuajī, pēc bumbas atsitiena pret zemi ar vienu pieskārienu raidot to vārtu labajā stūrī, – 1:0 Beļģijas labā.

Otro puslaiku beļģi sāka ar divām izmaiņām viduslīnijā, desmit minūšu laikiem abiem laukumā nākušajiem (Andrē Onanam un Tomā Menjē) saņemot pa dzeltenajai kartītei.

Kanādiešu centieni iekarot Beļģijas vienības vārtus beidzās ar neveiksmi un zaudējumu šajā mačā.

Līdz šim savā starpā Beļģijas un Kanādas valstsvienības nebija tikušās.

Kreisās kājas augšstilba muskuļa savainojuma dēļ beļģiem pirmajā spēlē bija jāiztiek bez uzbrucēja Romelu Lukaku.

Pirmais mačs F grupā trešdien ar Horvātijas un Maroku līdzdalību beidzās bez gūtiem vārtiem.