tv3.lv

Anglijas valstsvienības nomešanās uz viena ceļa izraisa pretrunas fanu rindās

Gatavojoties 2020. gada UEFA Eiropas čempionāta finālturnīram, Anglijas valstsvienība Midlesbro aizvadīja pārbaudes spēles pret Rumānijas un Austrijas futbolistiem, taču līdzjutēju vidū emocijas bija dažādas. Iemesls tam bija Anglijas futbolistu mešanās celī pirms spēles ar Austriju sākuma, ko daži fani pavadīja ar ūjināšanu.

2021. gada 11. jūnijā 11:31

Britu futbola līdzjutēji savu neapmierinātību par šo futbolistu rīcību izrādīja arī Anglijas kausa finālā starp Lesteras “City” un “Chelsea” futbolistiem, kad abu komandu spēlētāji nometās uz ceļa, tādējādi paužot atbalstu kustībai “Black Lives Matter”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Londonas “Arsenal” un “Barcelona” leģenda Tjerī Anrī CNN ziņu aģentūrai atklāja, ka šis žests ir stingrs signāls tam, kas notiek, taču daudzi cilvēki ir aizmirsuši, kāpēc tas tiek darīts, un dara to pieraduma pēc.

“Iemesls ir – ko esi gatavs darīt, lai būtu labāks pret citiem? Vienlīdzība. Ikviens, viennozīmīgi arī es, runāšu par saviem uzskatiem,” Anrī atzina CNN pārstāvim Darenam Lūisam. “Tas nav tik daudz par mešanos celī vai stāvēšanu, kas, starp citu, manā uztverē ir ļoti stiprs “mesidžs”. Mēs zinām, no kurienes tas nāk, bet tagad diskusija ir par to – vai mēs stāvam vai krītam ceļos?”

Futbolistu mešanās uz ceļa un līdzjutēju negatīvā reakcija ir radījusi diskusiju par rasismu Anglijā kopumā.

Organizācijas, kas cīnās pret rasismu futbolā, “Kick It Out!” pārstāvis Tonijs Bārnets laikrakstam “Independent Newspapper” atklāja, ka tas nav saistīts ar mešanos celī, bet ar Anglijas izstāšanos no Eiropas Savienības jeb “Brexit”.

“”Brexit” ir kļuvis par attaisnojumu rasismam Lielbritānijā, un tagad mēs redzam šīs sekas futbolā. Es neticu, ka spēlētāju krišana celī ir izraisījusi to. Manuprāt, cilvēki, kuri krīt celī, cenšas pievērst uzmanību notiekošajam,” turpina Bārnets. “Tas, kas rasismam ir ļāvis atdzimt, ir valdības attieksme pret rasi. Tāpat neveiksmīgie mēģinājumi apkarot rasismu nacionālā līmenī, kā arī tas, ka futbols par rasisma pārkāpumiem ir palicis nesodīts gadiem.”

“Ja ūjini Anglijas valstsvienības futbolistiem, kad viņi nometas celī, tu esi daļa iemesla, kāpēc viņi tā dara,” sociālajā platformā “Twitter” publicējās bijušais Anglijas valstsvienības futbolists Garijs Linekers.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāds cits “Twitter” lietotājs uz radušos situāciju skatās savādāk: “Kā būtu paskatīties uz ūjināšanu tā, ka cilvēkiem ir apnicis šis žests? Visi krīt celī, bet nekas cits netiek darīts, lai apkarotu rasismu. Skatoties uz futbolistiem, kuri nometas celī, bet nekas vairāk nenotiek, nekādas pārmaiņas nav veiktas utt.?”

Neatkarīgi no tā, ka sabiedrības domas dalās par šo futbolistu rīcību, komandas galvenais treneris Garets Soutgeits ir paziņojis, ka futbolisti turpinās mesties celī visās EURO 2020 finālturnīra spēlēs.

“Pats svarīgākais spēlētājiem ir saprast, ka mēs esam vienoti un pilnībā atbalstām viens otru,” Soutgeits atzina mediju pārstāvjiem. “Mēs nometīsimies celī visa turnīra laikā, jo mēs jūtamies pārliecināti. Mēs apzināmies, ka reakcija būs dažāda, taču tas mūs neuztrauc, mēs to ignorēsim un iesim tālāk.”

“Manuprāt, spēlētāji ir noguruši runāt par sekām, kas saistītas ar krišanu, nekrišanu celī, viņiem tas ir apnicis. Cilvēku viedoklis ir uzklausīts, futbolisti rāda savu nostāju, bet šobrīd viņi vēlas runāt tikai par futbolu,” noslēgumā piebilst Soutgeits.

Treneri atbalsta arī Anglijas valstsvienības futbolists Kevins Filips, kurš medijiem atklāja, ka futbolisti ir pārsteigti par līdzjutēju ūjināšanu: “Pēc spēles ar puišiem aprunājāmies un nonācām pie secinājuma, ka neatkarīgi no tā, kas notiek apkārt, turpināsim nomesties celī. Manuprāt, tā ir lieliska ideja.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2020. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā Anglija ir ielozēta D grupā kopā ar Skotijas, Čehijas un Horvātijas valstsvienībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm