tv3.lv

Eiropas Superlīgā paliek vien Spānijas grandi – Madrides “Real” un “Barcelona”

Seši Anglijas premjerlīgas, trīs Itālijas A Sērijas superklubi un Madrides “Atletico” nolēmuši nepiedalīties Eiropas Superlīgas veidošanā, kas dažu dienu laikā izpelnījās lielu futbola sabiedrības kritiku.

2021. gada 21. aprīlī 18:48

Jau ziņots, ka sešas Anglijas premjerlīgas un vēl sešas Spānijas un Itālijas futbola vienības bija vienojušās izveidot jaunu turnīru, kas tiks dēvēts par Eiropas superlīgu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šo ieceri bija apņēmušās īstenot sešas Anglijas premjerlīgas vienības – “Liverpool”, Mančestras “United”, Londonas “Arsenal”, Londonas “Chelsea”, Mančestras “City” un Totenhemas “Hotspur” -, kā arī pa trim klubiem no Spānijas – “Barcelona”, Madrides “Real”, Madrides “Atletico” – un Itālijas – Milānas “Inter”, “AC Milan”, Turīnas “Juventus”.

Neilgi pēc klubu paziņojuma par kopīgu vēlmi izveidot jaunu futbola līgu, tikai retais no futbola sabiedrības nekritizēja Eiropas grandus. Šo ieceri neatbalstīja gan politiķi, gan funkcionāri, kā arī UEFA, kas paziņoja, ka spēlētāji, kuri piedalīsies šajā turnīrā, turpmāk nevarēs pārstāvēt savu valstu izlases.

Pirmā no Anglijas vienībām, kas salūza zem spiediena, bija Mančestras “City”, kurai īsi pēc tam sekoja Mančestras “United”, “Liverpool”, Londonas “Arsenal” un Totenhemas “Hotspur”, bet vēlāk par izstāšanos paziņoja arī Londonas “Chelsea”.

Trešdien no dalības līgā atteicās arī trīs Itālijas A sērijas superklubi – “AC Milan”, Milānas “Inter”, Turnīras “Juventus” -, kā arī Madrides “Atletico”.

Tas nozīmē, ka no 12 dibinātājklubiem, kas līdz šim bijuši paziņoti, pie sākotnējās ieceres trīs dienas pēc projekta uzsākšanas palikuši vairs tikai abi Spānijas superklubi – “Barcelona” un Madrides “Real”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Itālijas čempione “Juventus”, kuras prezidents Andrea Anelli bija viens no neveiksmīgā projekta virzītājspēkiem, skaidroja, ka lielākās daļas dibinātājklubu atkāpšanās padarījusi plānu neiespējamu.

“”Juventus ” uzskata, ka šobrīd iespējas pabeigt projektu sākotnēji iecerētajā formā ir ierobežotas,” paziņoja Turīnas klubs.

Tika gan piebilsts, ka klubs ir “pārliecināts par projekta sporta, komerciālo un juridisko pamatotību”.

Intervijā Itālijas laikrakstam “La Repubblica” vēl pirms Anglijas klubu izstāšanās Anelli uzstāja, ka līga turpinās darboties: “Starp mūsu klubiem ir asins pakts, mēs virzīsimies uz priekšu. Projektam ir simtprocentīgas izredzes gūt panākumus,” teica Anelli. “Futbols vairs nav spēle, bet gan rūpniecības nozare, un tam nepieciešama stabilitāte.”

Tāpat kā “Juventus” arī “AC Milan” formāli neizstājās no projekta, bet paziņoja, ka ņem vērā fanu reakciju visā pasaulē.

Klubs, kas pieder ASV ieguldījumu fondam “Elliot”, uzsvēra pārmaiņu lomu: “Pārmaiņas ne vienmēr ir vieglas, taču progresam ir nepieciešama evolūcija, un Eiropas futbola struktūras gadu desmitiem ir attīstījušās un mainījušās. Mēs turpināsim smagi strādāt, lai nodrošinātu ilgtspējīgu futbola modeli.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt ķīniešiem piederošā Milānas “Inter” apstiprināja, ka “vairs neietilpst Superlīgas projektā”.

Piedāvājumu veidot jaunu līgu bija saņēmuši arī Minhenes “Bayern” un Parīzes “Saint-Germain” (PSG) klubi, kas jau no sākta gala nolēma neiesaistīties šajā avantūrā.

Pirms premjerlīgas klubu paziņojuma ar vienību pārstāvjiem bija ticies Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons. Savukārt aptuveni 1000 “Chelsea” fani otrdien pirms paredzētās spēles protestēja pie kluba arēnas.

Eiropas Superlīgu dibināt bija plānojušas 15 komandas, bet vēl piecām katru gadu būtu iespēja kvalificēties turnīram.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm