Divi Fernandeša vārti ieved Portugāli Pasaules kausa astotdaļfinālā

Portugāles futbola izlase pirmdien Pasaules kausa finālturnīra otrās kārtas spēlē ar rezultātu 2:0 guva panākumu pār Urugvajas futbolistiem, izcīnot ceļazīmi uz astotdaļfinālu. Abus vārtus uzvarētāju labā guva Brunu Fernandešs.

2022. gada 29. novembrī 5:45

42.minūtē Portugāle veica piespiedu maiņu, jo savainojumu guva Nunu Mendešs, kura vietā pēc tam laukumā devās Rafaēls Gerreiru. Pirmajā puslaikā bumbu vairāk kontrolēja portugāļi, izdarot kopā deviņus sitienus vārtu virzienā, kamēr urugvajiešiem padevās tikai četri sitieni Portugāles vārtu virzienā.

Otrā puslaika ievadā Rūbens Nevešs tika nogāzts no aizmugures un viņam bija nepieciešama ārstu palīdzība, un futbolists varēja veiksmīgi turpināt spēli. Īsi pēc tam laukumā izskrēja kāds līdzjutējs ar varavīksnes karogu rokās, tomēr spēle ātri vien pēc tam atsākās.

54.minūtē Fernandešs iespēlēja bumbu Urugvajas soda laukumā, kur līdz tai mēģināja aizsniegties Krištianu Ronaldu, taču bumba tāpat atrada ceļu urugvajiešu vārtos bez Ronaldu pieskāriena, vadībā izvirzoties portugāļiem.

Pēc veiktām maiņām spēles 72.minūtē Urugvajai izdevās vairāki uzbrukumi uz Portugāles vārtiem, vienu reizi trāpot pa vārtu stabu, bet pārējās reizes no zaudētiem vārtiem portugāļus glābjot Djogu Koštam.

90.minūtē viens no Urugvajas spēlētājiem tuvu saviem vārtiem kritienā aizskāra bumbu ar roku, un portugāļiem tika piešķirts 11 metru soda sitiens, kuru precīzi izpildīja Fernandešs un dubultoja Portugāles pārsvaru.

Pēc divām spēļu kārtām H apakšgrupā pirmo vietu ieņem Portugāle ar sešiem punktiem, par vienu vietu zemāk ir Gana ar trīs punktiem, bet Urugvajai un Dienvidkorejai ir pa vienam punktam.