Argentīna un Vācija guļ nokdaunā. Kādi pārsteidzoši "zāģi" Pasaules kausā futbolā pieredzēti iepriekš?

Līdz pirmajam negaidītajam rezultātam FIFA Pasaules kausā ilgi nebija jāgaida. Jau piektajā turnīra mačā Saūda Arābijas futbolisti negaidīti ar 2:1 apspēlēja Lionelu Mesi un visu Argentīnas komandu. Turnīra ilgajā vēsturē pārsteigumu gan ir bijis pietiekami daudz.

24. novembrī 8:16

Kataras Pasaules kauss jau ievadā sarūpējis intrigu vairākās grupās. Pirmkārt pārsteidza Saūda Arābijas un Argentīnas mačs. Saūda Arābijas futbolisti atradās iedzinējos pēc pirmā puslaika. 10. mača minūtē ar soda sitienu rezultātu atklāja viens no pasaules labākajiem futbolistiem, Argentīnas izlases līderis – Lionels Mesi. Taču otrajā puslaikā Saūda Arābija divreiz trieca bumbu Argentīnas vārtos. Pēc šīs pārsteidzošās uzvaras Saūda Arābijas karalis izsludināja brīvdienu visiem Saūda Arābijas iedzīvotājiem.

Otrais pārsteigums 2022. gada Pasaules kausā notika jau nākamajā dienā, proti, Vācija zaudēja Japānai. Pirmais puslaiks nesa neieskaitītus vārtus un aktīvu spēli no abām komandām kā arī Vācijas panākumu, gūstot vārtus ar “pendeli” – izcēlās Gindoans. Otrajā puslaikā japāņi veica vairākas maiņas, kuras nesa rezultātu. Gūti vārti 75. un 83. minūtē. Atlikušajā laikā Japāņi sekmīgi spēlēja aizsardzībā un ar rezultātu 2:1 izcīnīja savu pirmo uzvaru pār Vācijas izlasi.

Vēsturiski rezultāti, kas fanus atstājuši “uz pauzes”

1950. gadā ASV izlase, kuras sastāvā spēlēja amatieri un iepriekš nevienam nezināmi futbolisti, Brazīlijā notiekošajā Pasaules kausā ar rezultātu 1:0 uzvarēja Anglijas valstsvienību. Par rezultātu šokā bija angļu prese, kura pieņēma, ka notikusi kļūda un ziņoja, ka angļi uzvarējuši ar rezultātu 10:1.

Šajā pašā turnīrā Urugvaja ar rezultātu 2:1 uzvarēja turnīra favorītus Brazīlijas izlasi. Vēl pirms spēles avīzēs Brazīlijas izlasi sludināja par uzvarētājiem. Pēc mača šo zaudējumu fani un sporta prese nosauca par absolūtu izgāšanos un pielīdzināja atombumbas sprādziena katastrofai.

2002. gadā Senegāla, viena no mazākajām valstīm, kas piedalījās Pasaules kausā Japānā un Korejā, atklāšanas spēlē ar 1:0 uzvarēja iepriekšējos Pasaules čempionus– Francijas izlasi.

2006. gadā, Pasaules kausā Vācijā, Gana pārsteidza visus čehu līdzjutējus izcīnot uzvaru pār Čehijas izlasi ar rezultātu 2:0. Čehi bija tikko uzvarējuši ASV ar rezultātu 3:0 un gatavojās vieglai spēlei pret grupas pastarīti Ganu. Tomēr jau 70. sekundē Gana guva pirmos vārtus. Mačam punktu Gana pielika 82. minūtē vēlreiz pārspējot slaveno Čehijas vārtsargu Petru Čehu.

Vēl viens vērā ņemams sarūgtinājums vācu faniem bija jāpiedzīvo 2018. gadā, kad Krievijā notiekošajā Pasaules kausā Dienvidkoreja ar 2:0 pārspēja iepriekšējā Pasaules kausa uzvarētāju– Vāciju