Argentīna izcīna uzvaru un finišē pirmā C grupā, astotdaļfinālā iekļūst arī Polija

Trešdien Dohā Pasaules kausa finālturnīra C apakšgrupas trešās kārtas spēlē Argentīna pārspēja Poliju, droši sasniedzot astotdaļfinālu, kamēr poļiem izdevās nodrošināt vietu izslēgšanas spēlēs, pateicoties labākai gūto un zaudēto vārtu attiecībai nekā Meksikai.

2022. gada 1. decembrī 6:04

Argentīna ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja Poliju.

Pirmajā puslaikā Polijas vārtsargs Vojcehs Ščensnijs, atsitot bumbu, trāpīja Lionelam Mesi, un tika nozīmēts 11 metru soda sitiens uz Polijas vārtiem. 38.minūtē “pendeli” izpildīt stājās pats Mesi, taču Ščesnijs izglāba Polijas izlasi no zaudētiem vārtiem.

Savukārt otrā puslaika ievadā argentīnieši laiku lieki netērēja un jau 46.minūtē izvirzījās vadībā, ar precīzu sitienu izceļoties Aleksisam Makalisteram.

67.minūtē argentīniešiem izdevās palielināt savu pārsvaru. Pēc saspēles Polijas soda laukumā bumba nonāca pie Huliana Alvaresa, kurš to raidīja garām Ščesnijam, panākot 2:0.

Tikmēr paralēli notiekošajā C grupas mačā Meksika ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja Saūda Arābiju.

Pirmajam puslaikam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, otrajā puslaikā pēc spēlētām divām minūtēm meksikāņus vadībā izvirzīja Enri Martins, bet vēl pēc piecām minūtēm pārsvaru dubultoja Luiss Čavess.

87.minūtē Urjels Antuna spēja raidīt vēl vienu bumbu Saūda Arābijas vārtos, taču tika fiksēta aizmugure un vārti netika ieskaitīti.

Savukārt Salems ed Davsari kompensācijas laika piektajā minūtē pārspēja Meksikas vārtsargu un samazināja deficītu līdz vieniem vārtiem (1:2).

Pirms izšķirošās kārtas vēl visas četras izlases pretendēja uz vietu izslēgšanas spēlēs.

Pēc trīs mačiem C apakšgrupā pirmo vietu ieņēma Argentīna, kas tika pie sešiem punktiem. Polija un Meksika bija izcīnījušas pa četriem punktiem, taču poļiem gūto un zaudēto vārtu attiecība (2:2) bija labāka nekā meksikāņiem (2:3), kas arī ļāva nodrošināt vietu izslēgšanas spēlēs. Ceturtajā pozīcijā ierindojās Saūda Arābija ar trīs punktiem.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūst astotdaļfinālā un turpina cīņu par futbola prestižāko trofeju.