tv3.lv

Aresti turpinās – Francijā apcietina sešus Krievijas futbola izlases līdzjutējus

Saistībā ar pagājušās nedēļas nogalē Marseļā notikušajām sadursmēm Francijas policija aizturējusi sešus Krievijas futbola līdzjutējus, trešdien paziņoja varasiestādes.

2016. gada 16. jūnijā 11:24

Tajā pašā laikā pēc vardarbīgajām sadursmēm Eiropas futbola čempionāta laikā, kas otrdien izcēlās Francijas ziemeļos, no valsts izraidīti trīs citi krievu līdzjutēji, kā arī kāds ukrainis. Krievijas Ārlietu ministrija trešdien izsauca Francijas vēstnieku Maskavā, lai pieprasītu paskaidrojumus par iepriekšējā dienā notikušo 43 krievu futbola līdzjutēju aizturēšanu, kuru franču policija veica, reaģējot uz Marseļā sarīkotajiem masu kautiņiem pirms un pēc Krievijas un Anglijas izlašu spēles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Krievijas Ārlietu ministrija izsauca Francijas vēstnieku Žanu Morisu Ripēru,” teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā, piebilstot, ka “turpmāka pretkrievisko noskaņojumu uzkurināšana (..) var būtiski pasliktināt gaisotni Krievijas-Francijas attiecībās”. Saistībā ar vardarbību Eiropas futbola čempionāta laikā Francijas policija otrdien aizturēja 43 Krievijas futbola līdzjutējus.

Aizturētajiem var tikt izvirzītas apsūdzības par svētdien notikušo vardarbību, kurā bija iesaistīti Krievijas un Anglijas izlašu līdzjutēji, viņi var tikt atbrīvoti vai arī izraidīti no valsts, norādīja augsta ranga Piejūras Alpu departamenta amatpersona Adolfs Kolrā.

Sadursmēs Marseļā, kas notika pirms un pēc Anglijas un Krievijas spēles, sestdien tika ievainoti 35 cilvēki, lielākoties Anglijas līdzjutēji. Trīs no cietušajiem guvuši nopietnas traumas. Kautiņos tika izmantoti dzelzs stieņi un krēsli. Francijas prokuratūra nekārtībās vaino 150 krievu huligānus. Francijas varasiestādes jau iepriekš paziņoja, ka no valsts izraidīs grupu Krievijas izlases līdzjutēju, lai mazinātu nekārtības Eiropas čempionāta laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm