tv3.lv

Ziemas festivāls Ērgļos pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

Atklājot Latvijas Skolu ziemas olimpisko festivālu, kas pulcēja 1418 skolēnus no 146 skolām,  2.martā krāšņā  atklāšanas ceremonijā pie Ērgļu vidusskolas tika pacelts Olimpiskais karogs, dots sportistu un tiesnešu zvērests, kā arī iedegta Olimpiskā lāpa.

2018. gada 3. martā 14:38

Visus klātesošos uzrunāja Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, kurš pozitīvi novērtēja Ziemas festivāla  vienreizējo atmosfēru, draudzības un sacensības garu, kā arī dalībnieku  atsaucību, kas ir Ziemas festivāla panākumu atslēga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziemas festivāla ietvaros Ērgļos un Viešūra kalnā  pirmajā dienā notika sacensības deviņos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, hokeja 3×3 snovbordā, slidošanā, ragaviņu braukšanā un ziemas orientēšanās sportā. Savukārt šodien, 3. martā turpināsies sacensības hokejā, hokejā 3×3 un kērlingā. Viena no lielākajām intrigām saglabāsies līdz pēdējam mirklim – kura skola šogad uzvarēs lielajā skolu stafetē. Aizvadītajā gadā uzvaru sīvā cīņā ar Ērgļu vidusskolu izcīnīja Madonas Valsts ģimnāzija, atstājot aiz sevis arī Rīgas Franču liceju.

Distanču slēpošanai, kas arī iepriekšējos gados ir piesaistījusi vislielāko dalībnieku skaitu un šogad tajā piedalījās 343 skolēni, popularitātes ziņā pievienojas ragaviņu braukšana ar 288 skolēniem.

Festivāla programmā šogad bija iekļautas gan sporta sacensības, gan dažādas izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes. Jauno žurnālistu konkursa dalībniekus apmācīja sporta žurnālisti Lauris Lizbovskis un Armands Tripāns, kuri dalījās arī ar iespaidiem par reportāžu veidošanu Ziemas Olimpiādē Phjončhanā.

No sacensībām brīvajos brīžos festivāla dalībnieki apguva teoriju un praktiskās iemaņas dronu vadīšanā, piedaloties dronu pilotu sacensībās. Par prasmīgākajiem vadītājiem tika atzīti Francis Gusts no Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas un Viktorija Laura Vītola no Jelgavas 4. vidusskolas.

Viešūra kalnā Festivāla dalībniekus priecēja slēpošanas frīstaila paraugdemonstrējumi un “Rīgas DJ skolas”  dīdžeju konkursa dalībnieku uzstāšanās grupas “Triānas parks” dalībnieka un producenta Kristapa Ērgļa vadībā. Kausu “Ziemas Olimpiskā festivāla 2018 DJ” ieguva dīdžejs Kaspars Krievs no Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Festivāla pirmās dienas vakarā tā dalībnieki svinīgā lāpu gājienā devās no Ērgļu vidusskolas uz Ērgļu Saieta namu, kur skolu komandas svinīgi sveica pasākuma vadītājs Lauris Lizbovskis. Pulcēšanos pie Saieta nama noslēdza grandioza uguņošana. Pēc salūta Saieta namā tika apbalvoti pirmās dienas sacensību uzvarētāji.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm