tv3.lv

Vērtēs iespējas pārskatīt sporta sacensību kalendāru Covid‑19 ierobežošanai

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, tiks vērtētas iespējas pārskatīt sporta sacensību kalendāru. Šodien valdības ārkārtas sēdē ministri diskutēja par papildu ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai.

2020. gada 9. oktobrī 20:24

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) sēdes laikā pauda, ka, lai arī izglītības iestādēs ieviests tā dēvētais “burbuļa princips”, kas ierobežo bērnu savstarpējo tikšanos mācību procesā klašu kontekstā. Taču ministrs ir bažīgs, ka aktivitātes, kas notiek ārpus stundām, piemēram, sporta aktivitātes un sacensības, kas tostarp notiek starp dažādiem novadiem, rada Covid-19 inficēšanās riskus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministrs pauda, ka, viņaprāt, būtu jānodrošina, ka bērnu sporta sacensības notiek tikai lokāli, nevis starp dažādiem reģioniem.

Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāre Līga Lejiņa skaidroja, ka, ņemot vērā, ka līdz šim ir identificēts piesardzības pasākumu loks, ko īstenos sporta sektors, lai saglabātu treniņu procesu, tiek piedāvāti ilgstoši risinājumi.

Vienlaikus tiek turpināts darbs ar sporta sektoru, pieļaujot iespēju pārplānojot sporta spēļu un sacensību kalendāru. Minētais varētu skats ne tikai skolēnu sporta pasākumus, bet arī plašāku to loku.

“Sporta sektors aktīvi strādā pie tā, kā sekmīgi organizēt sporta pasākumus,” teica Lejiņa, piebilstot, ka jaunnedēļ diskusijas par to tiks turpinātas.

Vienlaikus viņa pauda, ka līdzīgas aktivitātes būtu veicamas arī amatiermākslā un citos kolektīvos, kas arī saistīti ar mobilitātes un satikšanās iespējām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, ņemot vērā Covid-19 straujo izplatību, valdība šodien lēma stingrāk ierobežot cilvēku pulcēšanos, iekštelpās ļaujot pulcēties līdz 500, bet ārtelpās – līdz 1000 cilvēkiem. Ierobežojumi stāsies spēkā sestdien, 10.oktobrī.

Patlaban noteikts, ka pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietā vienlaikus iekštelpās var uzturēties ne vairāk kā 1000 cilvēku, bet ārtelpās – līdz 3000 personām.

Tāpat, lai mazinātu riskus Covid-19 izplatībai sporta treniņu vai nodarbību laikā, noteikts ka sporta treniņā nepiedalās personas, kuras nav tieši iesaistītas tā organizēšanā un norisē. Minētais ir attiecināms uz jebkura veida sporta treniņiem – gan profesionālā, gan amatieru sporta līmenī, kā arī gan sporta izglītības iestādēs, gan ārpus tām.

Tāpat ar grozījumiem paredzēts, ka sporta pasākumiem, kuros piedalās personas līdz 18 gadu vecumam, jānorisinās bez skatītājiem. Sporta pasākumu un sporta treniņu organizatoram būs pienākums nodrošināt noteikumu ievērošanu, kā arī kontrolēt, kā sportisti, sporta darbinieki un citas personas ievēro tām noteiktos pienākumus, skaidro Veselības ministrijā.

Ņemot vērā, ka lielākā daļa sporta pasākumu, kuros piedalās bērni, norisinās izglītības iestāžu sporta infrastruktūrā, bet attiecībā uz izglītības iestādēm ir nodrošināmi īpaši piesardzības un epidemioloģiskās drošības pasākumi, pēc konsultācijām ar sporta nozari noteikts, ka sporta pasākumiem un tostarp sporta sacensībām, kurās piedalās personas vecumā līdz 18 gadiem, jānorisinās bez skatītājiem, proti, personām, kas nav tieši iesaistīti sporta pasākuma organizēšanā un norisē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šī norma būtu piemērojama tajos gadījumos, kad vairāk par pusi no sportistiem, kuri piedalās sporta pasākumā, ir jaunāki par 18 gadiem. Lai veicinātu, ka sporta pasākumu un sporta treniņu organizēšanā un norisē tiek ievērotas katra sporta veida specifiskās prasības, paredzēts, ka šo pasākumu un sporta treniņu organizatoram ir pienākums nodrošināt attiecīgā sporta veida Sporta likumā noteiktajā kārtībā atzītās sporta federācijas noteikumu ievērošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm