tv3.lv

Ukrainas sportisti ved savu karu sporta frontē. Ekskluzīva intervija ar olimpieti un politiķi Žanu Belenjuku

Sagrautas mājas, nodedzinātas mašīnas, masu kapi, lūk, ko krievu pasaule izdarījusi ar Ukrainas pilsētām. Tiklīdz Kijivas apgabals tika atbrīvots, tur ieradās ukraiņu sportists, olimpietis un politiķis Žans Belenjuks, lai dokumentētu noziegumus. Intervijā ”tv3.lv” viņš stāsta, ko redzējis iznīcinātajās Ukrainas pilsētās, kā arī skaidro, kā ukraiņu sportisti cīnās, lai Krievijas Federāciju pārstāvoši sportisti nedrīkstētu piedalīties sacensībās.

Ukraiņu žurnālistes Viktorija Dudčenko un Kristina Losja pašlaik dzīvo Latvijā. Viņas rakstu un sižetu sērijā ”tv3.lv” stāsta par to, kas pašlaik notiek viņu dzimtenē Ukrainā. Citus šīs sērijas rakstus lasi te.

Piedāvājam sižetā stāstītā tulkojums latviski:

Žans Belenjuks: ”Mēs redzējām šīs šausmas, ko krievi aiz sevis atstāja. Redzējām sadegušu tehniku, apdegušus cilvēkus. Kad bijām tur Borodjankā, aviobumba trāpīja mājai, kas tika pilnībā sagrauta un īpaši tās centrālā daļa.”

Izdzīvojušais Borodjankas iedzīvotājs: ”Tas notika mūsu acu priekšā. No rīta izgājām no pagraba uzpīpēt, kad vienā mirklī sāka lidot spoži zibšņi, un uzreiz viena piezemējās te.”

Daudzi civiliedzīvotāji neevakuējās un mēnesi nodzīvoja okupētajās pilsētās. Viņi pastāvīgi atradās pagrabos krievu karavīru uzraudzībā. Cilvēkiem bija viens mērķis – izdzīvot.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Žans Belenjuks: ”Krievijas Federācijas militāristi sešos, septiņos vakarā gāja uz veikalu un piedzērās. Viņiem nevajadzēja daudz, lai piedzertos. Pēc tam viņi gāja pa pagrabiem un ņirgājās par cilvēkiem. Viņi teica, ka no septiņiem cilvēkiem šajā pagrabā izdzīvos tikai divi, pārējos viņi nogalināja. Es veicu vairākas intervijas ar vietējiem iedzīvotājiem, kuri pārdzīvoja visu šo okupācijas laiku. Viņi stāstīja, kā tika nošauti viņu paziņas un kaimiņi.”

Izdzīvojis Bučas pilsētas iedzīvotājs: ”Mēs šeit apglabājām trīs kaimiņus. Es jums teikšu, es nedzirdēju un nezinu, kā viņi viņu nogalināja, bet viņš tika nogalināts dzīvoklī pirmajā stāvā. Viņš ir no šīs mājas. Bet divus [slepkavības brīžus] es savām ausīm dzirdēju, kā viņi tika nogalināti. Karavīri prasīja: “Kas jūs esat?” Kaimiņš teica: “Puiši, es šeit dzīvoju, esmu šeit pierakstīts.” Un burtiski pēc 10 sekundēm šāviena skaņa, un viss, cilvēka nav.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lūk, onkulis Koļa, arī ir no pagraba. Mēs no vīriem palikām dzīvi tikai divi. Viss, ko mēs varējām izdarīt, paņemt no mājas ikonas un apglabāt šeit mūsu trīs vīriešus.”

Par tik brutālām slepkavībām krievu karavīri ir jāsoda. Žans Belenjuks pašlaik vada savu karu sporta frontē. Politiķis cenšas diskvalificēt Krievijas sportistus no visām starptautiskajām sacensībām.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS,

Belenjuks: ”Jūs, iespējams, arī ļoti bieži saskaraties ar stāstiem, ka sports ir ārpus politikas. Bet, paradoksālā kārtā, Krievijas Federācija savās politiskajās manipulācijās visbiežāk izmanto sportistus. Varam vērot dažus vingrotājus ar burtu “Z” uz sporta tērpa, vai kā pirms mača hokejisti nostājas, izveidojot ”Z” burtu, acīmredzot, lai atbalstītu Kremļa politiku. Starp citu, mēs nesen apstiprinājām Augstākās Radas rezolūcijas projektu Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai par bargākam sankcijām. Mūsu uzdevums ir informēt civilizēto pasauli, ka šobrīd notiek ukraiņu tautas genocīds, un, protams, ieņemt stingru nostāju un panākt diplomātiskas uzvaras šajos konkrētajos jautājumos.”

Ukrainas sportisti vada savu karu sporta frontē un dara visu, lai pasaules sabiedrība diskvalificētu Krievijas Federāciju pārstāvošus sportistus no starptautiskām sacensībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm