Ukraina emocionālā video vēršas pret Krievijas sportistu dalību olimpiskajās spēlēs zem neitrāla karoga

Ukraina uzsākusi kampaņu, kurā vēršas pret Krievijas sportistu startu olimpiskajās spēlēs zem neitrāla karoga. Kampaņas sauklis ir zīmīgs – “Baltais karogs – slepkavas zīme”.

21. martā 20:49

Pret Krievijas un Baltkrievijas sportistu startu olimpiskajās spēlēs ir vērsies gan Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, gan pazīstami Ukrainas sportisti. Tāpat atbalstu šādam agresorvalstu sportistu ierobežojumam izteikušas vairākas Eiropas valstis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukrainas sporta ministrs un nacionālās olimpiskās komitejas prezidents Vadims Gutcaits intervijā šī gada februārī norādīja, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā karā gājis bojā jau 231 ukraiņu sportists.

Arī Latvijas Olimpiskā komiteja izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka “patlaban prioritāte ir solidaritāte ar ukraiņu tautu un Ukrainas sportu, ir nepieciešams spert izlēmīgus soļus Krievijas un Baltkrievijas “maigās varas” ierobežošanai kā Latvijas, tā starptautiskajā sporta apritē, tāpēc LOK aicina Olimpisko sporta veidu federācijas, sadarbojoties ar Ukrainas, Baltijas, Ziemeļvalstu, Polijas, Francijas, Lielbritānijas, Kanādas, kā arī jebkurām citām līdzīgi domājošām organizācijām rakstiski vērsties attiecīgajās starptautiskajās federācijās, ar mērķi nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību jebkādās Olimpiskās kvalifikācijas sacensībās un Olimpiskajās spēlēs.”

Jau ziņojām, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) aicināja pētīt veidus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē. Pret šādu ieceri asi vērsušās vairākas Eiropas valstis un sporta veidu federācijas.

Jāatgādina, ka 2022. gada 24. februārī Krievija uzsāka pilna apjoma iebrukumu Ukrainā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm