Trīs ložu šāvējiem ar izciliem panākumiem noslēdzies Latvijas čempionāts

Latvijas čempionātā ložu šaušanā pa trim zelta godalgām izcīnīja Agate Rašmane, Emīls Vasermanis un Jānis Lasmanis, aģentūru LETA informēja Latvijas Šaušanas federācija (LŠF).

6. jūlijā 13:17

Šaušanā ar pneimatisko pistoli 10 metru distancē dāmu konkurencē labāko rezultātu gan kvalifikācijā, gan arī vingrinājuma finālā uzrādīja Tokijas olimpisko spēļu dalībniece Agate Rašmane , bet vīriešu konkurencē Latvijas čempiona titulu izcīnīja Emīls Vasermanis. Sudraba godalga vīriešu konkurencē tika Gvido Cvetkovam, bet bronza – Laurim Strautmanim. Šajā pat disciplīnā jaukto pāru konkurencē Rašmane pārī ar Danielu Vilciņu bija pārāki par visiem sāncenšiem.

Arī šaušanā ar mazkalibra pistoli – 30 šāvieni par mērķi ar melno apli, 30 šāvieni pa īslaicīgi redzamo mērķi 25 metru distancē, Latvijas čempione – Rašmane. Alisei Dvarišķei – sudrabs, Margaritai Orlovai – bronza. Vīru konkurencē zelts tika Vasermanim, sudrabs – Vilciņam, bet bronza – Strautmanim.

Vasermanis izcīnīja Latvijas čempionāta zelta medaļu arī šaušanā ar brīvas sistēmas pistoli 50 m distancē. Otrais – Strautmanis, trešais – Vilciņš.

Šaušanā ar pneimatisko šauteni 10 metru distancē sieviešu konkurencē Latvijas čempiones titulu izcīnīja Krista Sabīne Aleksandrova. Viņas komandas biedrene Lenija Feldmane – otrajā vietā, bet Anete Tukiša – trešajā. Vīriešu konkurencē zelta medaļa tika Jānim Lasmanim. Sudraba medaļa – Guntim Inauskim, bet bronza – Rolandam Liepiņam. Kristai Sabīnei Aleksandrovai un Jānim Lasmanim zelts arī šīs disciplīnas jaukto pāru sacensībā.

Dana Soskova  izcīnīja zelta medaļu vingrinājumā ar mazkalibra šauteni no trīs stāvokļiem – no ceļa, guļus un stāvus 50 metru distancē. Tukišai – sudrabs, Aleksandrovai – bronza. Inauskim pirmā vieta šajā vingrinājumā vīriešu konkurencē, kamēr Lasmanis finišēja otrajā vietā, bet Didzis Aleksāns – trešajā.

Vingrinājumā ar mazkalibra šauteni no šaušanas stāvokļa “guļus” 50 metru distancē labākā bija Amanda Zandersone, otrā vieta Soskovai, bet trešo vietu izcīnīja Dženeta Evardsone. Lasmanis kļuva par Latvijas čempionu šajā vingrinājumā vīriešu konkurencē. Raivis Balodis bija otrais, bet Roberts Lignickis – trešais.

Latvijas čempionāta kopvērtējumā uzvaru svinēja Dobeles sporta skolas otrā komanda. Otrā vieta Aizputes komandai, bet trešā vieta Tukuma Šaušanas sporta kluba pirmajai komandai

Jau šajā nedēļas nogalē no 7. līdz 10.jūlijam Latvijas ložu šaušanas vīriešu izlase piedalīsies Lapua kausa izcīņas posmā Tallinā, Igaunijā, kur labākie Eiropas šāvēji sacentīsies ātršaušanā ar mazkalibra pistoli un šaušanā ar lielkalibra sporta pistoli.