Tikmers vēlas, lai sporta joma nonāktu LOK pārraudzībā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ir gatava uzņemties atbildību par visas sporta nozares attīstību, LOK Ģenerālajā asamblejā norādīja organizācijas prezidents Žoržs Tikmers.

30. martā 14:52

Sniedzot ziņojumu ikgadējā LOK Ģenerālajā asamblejā, organizācijas prezidents uzsvēra, ka LOK ir gatava kļūt par Latvijas sporta nozares vadošo organizāciju, kas var uzņemties atbildību par nozares attīstību un kļūt par galveno sadarbības partneri Izglītības un zinātnes ministrijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žoržs Tikmers

“Ar biedru atbalstu esam gatavi zem LOK karoga uzņemties atbildību par visas sporta nozares attīstību un finansēšanu no 2024.gada, piedāvājot vairāku soļu rīcības plānu un, pirmkārt, atgriežot Olimpiskajā ģimenē Olimpiskās sporta spēļu federācijas un aktīvi pārstāvot to intereses sadarbībā ar valsti.”

Savukārt runājot par neseno situāciju ar valsts finansējuma apturēšanu trim sportistiem, kas komercsacensībās startēja kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, un pārmetumiem par sportistu interešu neaizstāvēšanu, Tikmers izskaidroja objektīvo situāciju, pamatojot, ka tobrīd finansējums varēja tikt apturēts vairāk nekā tikai trīs sportistiem.

Viņš norādīja, ka LOK noslēdz vienošanos ar Izglītības un zinātnes ministriju par valsts finansējuma piešķiršanu programmā “Augstu sasniegumu sports” trīs organizāciju – LOK, Latvijas Olimpiskas vienības (LOV) un Latvijas Olimpiskā Sociāla fonda (LOSF) – darbības nodrošināšanai, federāciju atbalstam, kā arī 453 personu pabalstu izmaksai – 278 sportistiem, treneriem un 175 Latvijas Olimpiešu sociālā fonda senioriem.

Žoržs Tikmers

“Saņemot parakstītu līgumu 15.februārī, dienā, kad tiek maksāti pabalsti, bija izvēle, kā rīkoties: veikt pabalstu izmaksu 450 personām, nodrošinot LOV, LOSF darbību, vai uzsākt diskusiju un neparakstīt līgumu 1,69 miljonu eiro apmērā. Izvēlējāmies slēgt līgumu un meklēt risinājumu situācijai. Diemžēl, tas prasīja ievērojamu laiku un situācija tika nokaitēta. Atzīstot kavēšanos un komunikācijas kļūdu un esot vienīgajai sporta organizācijai, kas publiski ir atvainojusies sportistiem par notikušo, tomēr nejūtamies kā vienīgie atbildīgie.”

Ģenerālās asamblejas darba kārtībā iekļauts arī Revīzijas komisijas ziņojums un tā apstiprināšana, ārējā auditora “KPMG Baltics” ziņojuma un LOK 2022.gada pārskata apstiprināšana, 2023.gada budžets, olimpisko delegāciju vadītāja, ģenerālsekretāra Kārļa Lejnieka ziņojums par gatavošanos Eiropas spēlēm šovasar Krakovā un olimpiskajām spēlēm nākamgad Parīzē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat asamblejas norisē paredzēta neatkarīga ārējā auditora ievēlēšana 2023.gada finanšu un saimnieciskās darbības pārskatu revīzijas veikšanai, LOK Ģenerālās asamblejas sastāva veidošanas un vēlēšanu nolikuma apstiprināšana, kā arī debates.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm