Svarcēlāja Rebeka Koha stāsta par sievišķību, sirds statusu un treneru nozīmi viņas dzīvē

Nav mazums lietu, uz kurām varētu attiecināt – cik cilvēku, tik viedokļu. Arī svarcelšana savienojumā ar sievieti nav izņēmums. Kamēr vieni ir neizpratnē, kāpēc meitenēm ir jānodarbojas ar tādu sporta veidu, citi – atbalsta, jo, galu galā, katram jādara tas, kas patīk.

2017. gada 28. februārī 10:43

Par Latvijas labāko svarcēlāju Rebeku Kohu un svarcelšanu var teikt – mīlestība no pirmā acu skatiena. Kad viņa aizgāja apskatīties treniņus, svarcelšana uzreiz iepatikās un bijis tikai loģiski to iekļaut savā dzīvē, jo arī pašai fiziski smagais sporta veids ļoti labi padevies. Lai arī viņa jau ir atklausījusies, ka svarcelšana nav sievišķīga, Koha pastāv par pretējo. “Neuzskatu, ka ir pareizi tā domāt par svarcelšanu. Daudzus sporta veidus varētu pieskaitīt pie “vīriešu”, bet katrs taču nodarbojas, ar ko vēlas!” “Latvijas Gada balva sporta” pasākumā visi varēja pārliecināties, ka jaunā sportiste var būt un ir sievišķīga, savukārt svarcelšanas zālē tai neesot vieta. “Treniņos un sacensībās neesmu īpaši sievišķīga, esmu parasta sportiste, sporta drēbēs un nekā lieka, lai būtu ērti.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: Rebeka Koha ārpus svarcelšanas

Rebekas Kohas treneri Eduards Andruškēvičs un Viktors Ščerbatihs ir ar stingru raksturu un no saviem sportistiem prasa daudz. “Brīvā laika tiešām ir ļoti maz, jo jāievēro režīms katru dienu, no kura nevar spert ne soli sānus, bet treneri arī nav nekādi briesmoņi un daudz ko var sarunāt,” atklāj talantīgā svarcēlāja, kura ārpus smagiem treniņiem cenšas brīvajā laikā kārtīgi atpūsties. Viņai patīk pavadīt laiku kopā ar draugiem, aiziet uz kino vai kādu kafejnīcu. Kad ir iespēja, aizbrauc uz mājām pie ģimenes – vecākiem, māsas, sunīšiem, kaķa un papagaiļa. Jautāta, vai nekad nav uznācis slābuma brīdis un vēlēšanās kaut uz mirkli izrauties no smagā ikdienas režīma, Koha atbild noliedzoši. “Nē, nav bijusi tāda vēlme. Man svarcelšana patīk un nevēlos to pārtraukt darīt.” Savukārt ar saviem treneriem viņa jūtas droši un pārliecināti. Viņi ir Kohas stiprais plecs uz kā atbalstīties.

 

Foto: Rebekas Kohas lielais iznāciens Rio

Nesen daudzi svinēja Valentīna dienu. Skolas ballē izklaidējās un uz brīdi no smagā režīma atpūtās arī Koha. “Sirds man ir brīva, un domāju, ka kādu laiku arī nebūs aizņemta, lai tomēr netraucētu nopietni nodarboties ar sportu. Pienāks laiks arī tādām lietām.”

Rio olimpiskajās spēlēs Kohai mazliet pietrūka līdz pirmajai medaļai savās pirmajās olimpiskajās spēlēs. Skaidrs, ka viņa neapstāsies un darīs visu iespējamo, lai reiz piepildītu jebkura sportista sapni. Bet svarīgi sapņot arī ārpus sporta. “Vēlos vienkārši iekārtot labi savu privāto dzīvi – iegūt labu darbu, lai ģimenei viss labi,” atzīst Latvijas labākā svarcēlāja Rebeka Koha.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm