tv3.lv

Stohs uzvar Četru tramplīnu sacensību trešajā posmā Insbrukā

Polijas tramplīnlēcējs ar slēpēm Kamils Stohs svētdien svinēja uzvaru Četru tramplīnu turnejas trešajā posmā Insbrukā, vēsta Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS).

2021. gada 4. janvārī 9:31

Trīskārtējais olimpiskais čempions apsteidza slovēni Anži Lanišeku un savu komandasbiedru Davidu Kubacki.

Uzvarētājs bija labākais abos lēcienos, sakrādams 261,6 punktus. Viņš par 12 punktiem apsteidza Lanišeku un par 13,3 punktiem – Kubacki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izgāšanos piedzīvoja līdzšinējais kopvērtējuma līderis norvēģis Halvors Egners Granerūds, kurš pirmajā lēcienā sasniedza vien 29.rezultātu, bet otrajā iegūtā piektā vieta ļāva pakāpties vien uz 15.vietu divu lēcienu summā.

“Jutos šodien kā Insbrukā, piedodiet, ka to saku, bet jutos kā Insbrukā. Man šeit nekad nav bijušas labas sacensības, tās vienmēr beidzas vienādi,” pēc sacensībām sacīja norvēģis. ‘”Labs lēciens vienkārši neizdodas, bez iemesla, kāpēc. Katru gadu viena un tā pati procedūra. Es, iespējams, pieļāvu dažas kļūdas, bet tas nebija lēciens tikai 115 metru tālumā.”

Līdzīgs liktenis svētdien bija pirmā posma uzvarētājam vācietim Karlam Geigeram, kurš kopvērtējumā pēc diviem posmiem bija otrais. Sacensību uzvarētājs Oberstdorfā pēc pirmā lēciena bija tikai 30.vietā, ar ceturto labāko rezultātu otrajā paceļoties uz 16.vietu.

“Tas ir patiešām smagi, kas šeit notika. Es nezinu, ko teikt, un esmu ļoti sarūgtināts. Zinu, ka varu labi lēkt, tāpēc šāda kļūda ir tik kaitinoša,” saka Geigers. “Otrajā kārtā tu pēc tam lec desmit metrus tālāk, kas šeit ir daudz, un tu sev jautā, kas patiesībā tikko notika. Rīt mums ir brīva diena, un es tiešām nevēlos tagad runāt par Bišofshofenu”, sacīja Geigers, kurš kopvērtējumā tagad ir ceturtais, tieši aiz Granerūda.

Arī ceturto vietu ieguva polis Pjotrs Žila.

“Tā bija fantastiska diena, es šodien lēcu ļoti labi, un arī mani komandas biedri bija izcili, tāpēc priecājos arī par viņiem. Nedomāju, ka uzvarētājs Četru tramplīnu turnejā jau ir zināms, un es vēlos koncentrēties uz sevi un uz saviem lēcieniem, nevis uz rezultātu,” sacīja Stohs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šīs bija lieliskas sacensības man un visai Polijas komandai. Es nezinu, kur es pazaudēju punktus, salīdzinot ar Stohu. Patiesībā nav iespējams uzvarēt ar tādu atrāvienu. Nezinu, kā viņš to izdarīja”, Kubackis teica par 12 punktu pārsvaru, ar kādu Stohs pārspēja otrajā vietā esošo Lanišeku.

Arī Lanišeks bija ārkārtīgi apmierināts: “Biju mazliet vīlies pēc Garmišas-Partenkirhenes. Zināju, ka varu būt uz goda pjedestāla, tāpēc centos to sasniegt šeit. Šodien laika apstākļi man bija diezgan labi, un Insbrukā vienmēr var notikt ļoti daudz kas. Tiešām priecājos par savu sniegumu šeit. Bišofshofena ir kalns, kas man ļoti patīk, un es ceru, ka arī tur varēšu demonstrēt augstvērtīgu sniegumu.”

Kopvērtējumā Stohs ir līderis ar 809,9 punktiem. Viņam seko Kubackis ar 794,7 un Granerūds ar 789,3 punktiem. Ceturtais ir Geigers ar 785,2 punktiem. Teorētiskas iespējas uzvarēt kopvērtējumā vēl ir arī vācietim Markusam Eizenbihleram, taču sekotājiem būs ārkārtīgi grūti panākt divus poļus.

Noslēdzošais posms notiks trešdien Austrijas pilsētiņā Bišofshofenā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm