Sports ir stipras veselības atslēga  – "Sporta sarunās" viesojas fitnesa treneris Pēteris Rumpis

Portāla “tv3.lv” rubrikā “Sporta sarunas” šoreiz viesojas fitnesa entuziasts, iedvesmojošais treneris un viens no “Fit Spot Gym” radītājiem Pēteris Rumpis, kurš pastāstīja par fiziskajām aktivitātēm, veselīgu dzīvesveidu un sporta psiholoģiju.

Pēteris ir viens no zināmākajiem Latvijas “Bodybuilding” bijušajiem atlētiem, kuram izdevies kļūt par Latvijas junioru čempionu, Baltijas junioru čempionu un 2018. gada “Body class 1” vicečempionu. Tagad Pēteris jau ilgāku laiku ir pilnībā transformējies trenera arodā un sevis pilnveidošanā.

“Sports profesionālā līmenī jau kādu laiku ir pastumts malā, tagad galvenais dzīves mērķis ir veselība un veselīgs dzīvesveids. Nespēju iedomāties savu ikdienu bez sporta. Pēdējos gados koncentrējos tikai uz to, lai būtu aktīvs, kas man palīdz justies un izskatīties labi,” sacīja Pēteris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Treneris spriež, ka veselīgs dzīvesveids nozīmē arī labu veselību, kas ir viena no svarīgākajām cilvēka dzīves sastāvdaļām.

“Veselības atslēga ir sabalansēts uzturs un sports. Es ticu, ka ar uzturu mēs varam izārstēt daudz lietu. Vienmēr esmu to atgādinājis, ka mums nevajag aptieku, bet gan pareizu ēdienkarti, uzturu un režīmu, tāpat paralēli tam sakārtosies arī prāts un ķermenis,” savu viedokli par veselīgu dzīvesveidu pauž Pēteris.

Fitnesa entuziasts Pēteris pastāstīja arī par sporta psiholoģiju, kura sniedz attīstīt sevī potenciālu vēl vairāk, iemācīties, izdarīt un pārvarēt grūtības. Jo vairāk pareizās domas mūsu galvā, jo tā būs labāk.

“Ja mēs nespējam kontrolēt prātu, tad mēs nekontrolēsim neko. Es visu laiku cilvēkiem saku, ka vajag strādāt un runāt ar sevi. Pirmais, ko vajadzētu darīt, ir apsēsties un saprast, vai spēšu izskatīties tā, kā es vēlos, jo vispirms būs prāts un pēc tam tikai viss pārējais,” atklāja Pēteris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar pareizām norādēm un smagu darbu jebkurš var kļūt vairāk pārliecināts par sevi, tāpēc Pēteris pret klientiem ir tikpat prasīgs kā pret sevi, bet, strādājot kopā un atrodot pieeju ikvienam, tiek sasniegti neticami rezultāti.

“Ir ļoti svarīgi saprast, ka mēs nedrīkstam neko sasteigt, kā rezultātā ķermenis var saņemt lielu šoku, kas būs ļoti slikti. Jebkuram iesācējam viss ir jāsāk pakāpeniski un lēnām, tas nav sprints, bet maratons. Vajag sākt ar vismazāko, kas būtu pastaigas, skriešana un, piemēram, pusstunda sporta zālē,” stāsta Pēteris.

Latvijā pazīstamais treneris stāstīja arī par to, kā pārvarēt grūtības, pirms sāc sportot, izplatītākās kļūdas un kur rast motivāciju.

Šo un citas intervijas ar Latvijas vadošajiem sportistiem lasi un skaties “Sporta sarunās”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm