tv3.lv

Sporta treniņu laikā sportisti varēs nelietot sejas aizsargmaskas

Sporta treniņos ārkārtējās situācijas periodā sportisti varēs nelietot sejas aizsargmaskas, paredz trešdien valdības ārkārtas sēdē pieņemtais lēmums, precizējot iepriekšējās dienas lēmumu.

2020. gada 2. decembrī 21:01

Valdības ārkārtas sēdē aptaujas kārtībā veikti grozījumi Ministru kabineta rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Tie nosaka izņēmuma personas, kuras ārkārtējās situācijas laikā publiskās iekštelpās, tai skaitā darbavietās, drīkst nelietot lietot mutes un deguna aizsegus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Noteikts, ka izņēmums būs arī sportisti, tai skaitā individuāli iekštelpu sporta norises vietu apmeklētāji, sporta nodarbību un augstākā līmeņa sporta pasākumu laikā.

Jau ziņots, ka ārkārtējā situācijā visiem, atrodoties iekštelpās, izņemot mājokli, ir jālieto sejas maskas.

Vienlaikus izmaiņas skārušas arī sporta nozari, un turpmāk klātienē iekštelpās treniņi drīkstēs notikt tikai profesionālajiem sportistiem. Citiem treniņi iekštelpās drīkstēs notikt tikai individuāli vai ar treneri. Ārpus telpām treniņi drīkstēs notikt līdz desmit personu grupā.

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs šodien preses konferencē atzina, ka no medicīniskā viedokļa masku lietošana fizisko aktivitāšu laikā nebūtu vēlama, jo tad rastos grūtības ar elpošanu, tomēr sejas maskas lietošana pirms un pēc fiziskas aktivitātes būtu atbalstāma.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka būtiska loma fitnesa klubos ir arī distances ievērošanai un kārtīgai vēdināšanai, jo fizisku aktivitāšu laikā cilvēks elpo dziļāk un intensīvāk, kas potenciāli apdraud citus zāles apmeklētājus, ja sportot ieradusies saslimusi persona.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm