tv3.lv

Šorttrekists Puķītis: Šādu lēmumu pieņēmu, jo pietrūka cilvēciskās attieksmes un solījumu turēšanas

Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis lēmumu nākotnē startēt zem citas valsts karoga pieņēmis saistībā ar domstarpībām ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentu Aldonu Vrubļevski un Latvijas šorttreka treneri Evitu Krievāni, sarunā ar portālu Skaties.lv atklāja pats sportists.

2018. gada 13. martā 13:43

Jau vēstīts, pirmdien vakarā Puķītis savā “Facebook” profilā paziņoja, ka plāno nākotnē startēt zem citas valsts karoga. “Pēc smaga lēmuma paziņoju, ka 1000 metru distance bija pēdējā, kurā startēju zem Latvijas karoga. Paldies Latvija par visu. Jauni izaicinājumi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savas domas sportists nav mainījis arī otrdien un sarunā ar Skaties.lv apstiprināja, ka nākotnē neesot plānu pārstāvēt Latviju.

“Ir ļoti maza iespējamība, ka šo domu varētu mainīt. Nezinu, kam būtu jānotiek, kompromisu es šeit neredzu,” atzina Puķītis, apstiprinot, ka šorttreka organizēšanā Latvijā ir problēmas.

“Jau ilgāku laiku ir bijuši konflikti un nesaprašanās starp mani, Evitu Krievāni un LOK. Bieži trūka cilvēciskās attieksmes, tika stāstīts viens, bet beigās viss bija citādāk. Arī saistībā ar Eiropas čempionātu stafetē – bija solījumi, ka startēšu, bet beigās nekā.”

“Sapratu, ka šeit Latvijā ir jāizvēlas starp mani un Evitu. Es izlēmu paiet malā, ticu, ka viņiem viss nākotnē izdosies – lai veicas,” pauda sportists.

Puķītis savu olimpisko debiju piedzīvoja 2014.gadā Sočos, bet februārī Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ieņēma 11.vietu 1000 un 1500 metru distancēs. Sportists atklājis, ka šobrīd saņēmis piedāvājumu no divām valstīm – viena ir Itālija, bet otra netiek atklāta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jaunās valsts izvēlē noteikti skatīšos uz nozīmīgiem apstākļiem gan sportā, gan ārpus tā. Vēlos, lai tur būtu labas iespējas strādāt arī pēc sporta karjeras. Svarīgs kritērijs būs arī cilvēciskā attieksme un labs pārinieks,” skaidro 23 gadus vecais šorttrekists.

Tāpat Puķītis atzina, ka viņu šobrīd neuztrauc un nebiedē, ka Latvijas sabiedrība šādas ziņas varētu uztvert negatīvi. “Par to es pagaidām nedomāju un mani īpaši tas neuztrauc, jo galvenais, ka mani atbalsta ģimene, draugi un tuvinieki.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm