tv3.lv

Skeletonists M.Dukurs dala uzvaru PK posmā Austrijā

Latvijas skeletonists Martins Dukurs Austrijas pilsētā Insbrukā piektdien Pasaules kausa (PK) sezonas trešajās sacensībās dalīja pirmo vietu ar krievu Aleksandru Tretjakovu, bet Martina brālis Tomass ierindojās desmitajā vietā.

2020. gada 11. decembrī 14:28

Martins trasi veica minūtē un 45,52 sekundēs, kas izrādījās tikpat cik Tretjakovam. Viņi par divām sekundes simtdaļām apsteidza citu Krievijas skeletonistu Ņikitu  Tregubovu, kamēr T.Dukurs no uzvarētājiem atpalika par 0,67 sekundēm, ieņemot desmito vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmajā braucienā Martins Dukurs grubuļainajā Īglsas trasē Insbrukā startēja ar septītais un ar vairākām nelielām saslīdēšanām trasē ieņēma pirmo vietu, trasi veikdams 52,90 sekundēs.

Ar 12.numuru startēja brits Mets Vestons, kurš labi startēja un finišā sasniedza vienādu laiku ar Martinu, dalot pirmo vietu.

Kā nākamais trasē devās Tomass Dukurs, kurš starta ieskrējienā Martinam zaudēja 0,16 sekundes, kuras trasē atspēlēt neizdevās. Turklāt trases vidū nācās koriģēt skeletona gaitu, un tendence tuvoties labāko laikiem tika apturēta, uzvarētājiem zaudējot 0,36 sekundes un ieņemot devīto vietu braucienā.

Trešo un ceturto vietu ieņēma Krievijas sportisti, kuri šajā trasē bija trenējušies arī iepriekšējā nedēļā, Ņikita Tregubovs, Aleksandrs Tretjakovs un Daņiils Romanovs, kurš sasniedza ātrāko starta laiku – 4,83 sekundes (M.Dukuram tas bija 5,90 sekundes). Tregubovs no līderiem atpalika par 0,07, bet Romanovs un Tretjakovs, kurš vairākkārt kļūdījās trasē, saskaroties ar trases apmalēm, – par 0,14  sekundēm, dalot ceturto vietu.

Startēja 19 sportisti, tāpēc dalība otrajā braucienā bija nodrošināta visiem.

M.Dukurs otro braucienu veica ar sīkām kļūdiņām, tomēr beigās finišēja vienā laikā ar Tretjakovu.

Spriedzi neizturēja Vestons, kļūdīdamies trasē un atkāpdamies uz ceturto vietu 0,15 sekundes aiz uzvarētājiem.

T.Dukurs veica labu otro braucienu, taču trasē slīdēja lēnāk par austrieti Florianu Aueru, kurš pārsteidzoši iekļuva labāko desmitniekā, sasniedzot savu rekordu PK sacensībās – devīto vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc trim posmiem Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 675 punktiem ir M.Dukurs, 578 punkti ir vācietim Aleksandram Gasneram, Tregubovam ir 560 punkti, bet 546 punkti ir T.Dukuram.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm