Silovam vājš starts un 15. vieta 1000 metru slidojumā

Latvijas labākais ātrslidotājs Haralds Silovs šodien Phjončhanā startēja 1000 metru distancē, kurā izcīnīja 15. vietu. Savā slidojumā latvietis piekāpās  Mičelam Vitmoram no ASV.

2018. gada 23. februārī 13:34

Latvijas sportists distanci veica minūtē un 9,50 sekundēs, par divām sekundēm atpaliekot no sev piederošā valsts rekorda (1:07,47), kā arī pusotru sekundi atpaliekot no sava šīs sezonas labākā rezultāta (1:08,01) šajā distancē.

Tikmēr par olimpisko čempionu kļuva Kjelds Nuiss, kurš distanci veica minūtē un 7,95 sekundēs, par četrām simtdaļām, pārspējot norvēģi Hovaru Lorencens. Savukārt Silovs no uzvarētāja atpalika 1,55 sekundes. Nuiss kļuva par divkārtēju Phjončhanas olimpisko spēļu čempionu, jo pirms tam triumfēja arī 1500 metru distancē.

Silovam īsti neizdevās starts, pēc pirmās kontrolatzīmes viņam esot 19.pozīcijā. Turpinājumā viņš gan tempu palielināja, otrajā laika ņemšanas kontrolatzīmē pakāpjoties uz 13.vietu, bet finišā tobrīd esot ceturtais. Savukārt līderis tobrīd bija Silova slidojuma pārinieks Mičels Vitmors no ASV, kurš distanci veica minūtē un 9,17 sekundēs.

Latvijas sportists startēja desmitajā slidojumā, kuru sāka no ārējā celiņa, bet kompāniju viņam sastādīja Vitmors, kurš 2016.gadā izcieta sešu mēnešu diskvalifikāciju, jo ārpus sacensībām notikušā incidentā piekāva Itālijas komandas treneri.

Savukārt no atlikušajiem astoņiem slidojumiem, ātrāk par Silovu distanci veica 11 dalībnieki, nobīdot viņu uz 15.pozīciju.

1000 metru distancē piedalījās 36 ātrslidotāji.