Sākta disciplinārlieta pret Krievijas vingrotāju, kurš uz pjedestāla kāpa ar kara simbolu uz krūtīm

Vingrošanas ētikas fonds (GEF) sācis disciplinārlietu pret Krievijas vingrotāju Ivanu Kuljaku, kurš demonstratīvi paudis atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā, uz apbalvošanu ierodoties ar Z burtu uz krūtīm.

11. martā 17:58

Kuljaks Pasaules kausa (PK) izcīņas posmā Dohā (Katara) uz goda pjedestāla kāpa ar uzlīmētu Z burtu uz krūtīm. Par šādu rīcību viņš izpelnījās nosodījumu. Z burts ir Krievijas simbols karadarbībā Ukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk pats sportists, komentējot notikušo, pauda, ka otrreiz rīkotos tieši tāpat un savu rīcību nenožēlo.

Starptautiskā Vingrošanas federācija (FIG) viņa uzvedību nodēvēja par šokējošu un lūdza sākt disciplinārlietu. GEF šo lietu ir arī sākuši izskatīt.

“Pēc FIG oficiālā lūguma Vingrošanas ētikas fonds sācis disciplinārlietu pret vingrotāju Ivanu Kuljaku par viņa uzvedību Pasaules kausa izcīņas posmā Dohā. Šo lietu izskatīs GEF disciplinārā komisija. Konfidencialitātes apsvērumu dēļ GEF neizpaudīs nekādu informāciju par izskatāmajām vai iespējamām lietām un lietas izskatīšanas laikā to nekomentēs. Tas ir būtiski, lai aizsargātu procedūru un visu iesaistīto pušu tiesības,” teikts organizācijas paziņojumā.

20 gadus vecais Kuljaks sacensībās uz paralēlajām līdztekām ieņēma trešo vietu, bet par uzvarētāju kļuva Ukrainas sportists Iļja Kovtuns.

Kuljaks pagājušajā gadā Krievijas armijas sastāvā piedalījās militārajās mācībās.

Z burts uz Kuljaka krekla atradās Krievijas karoga vietā, kuru aizliegusi FIG, kas atcēlusi visus plānotos pasākumus Krievijā un Baltkrievijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm