tv3.lv

Rastorgujevs ar piecām kļūdām šaušanā PK biatlonā posmā iedzīšanā ieņem 44.vietu

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Oberhofā Pasaules kausa (PK) piektajā posmā ar piecām kļūdām šaušanā 12,5 kilometru iedzīšanā ierindojās 44.vietā.

2021. gada 9. janvārī 18:14

Visu goda pjedestālu ieņēma norvēģi. Uzvarēja Sturla Holms Lēgreids, kurš divreiz kļūdījās ugunslīnijā, Juhannesu Dāli, kuram arī divas kļūdas šaušanā, apsteidza par 15,6 sekundēm. Trešais ar trim “pūdeļiem” finišēja Tarjejs Bē, kurš no uzvarētāja atpalika 25,4 sekundes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rastorgujevs kļūdījās katrā no četrām šautuvēm, trešajā ugunslīnijā – divreiz, un uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 57,7 sekundes, kausa kopvērtējumā punktus negūstot.

Pasaules kausā visu disciplīnu pēc 11 sacensībām kopvērtējuma līderis ar 522 punktiem ir J.T.Bē, tālāk ar 481 punktu seko tautietis Sturla Holms Lēgreids, bet 434 punkti ir trešajā vietā esošajam Juhannesam Dālem. Rastorgujevs ar 73 punktiem atrodas 37.pozīcijā.

Iedzīšanā līderis pēc četrām sacensībām ar 201 punktu ir Lēgreids, 173 punkti ir J.T.Bē, bet trešais ar 172 punktiem ir Dāle. Rastorgujevs ar 29 punktiem ieņem 35.vietu.

Piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs trīsreiz kļūdījās šaušanā stāvus, ieņemot 40.vietu. Viņš iedzīšanu sāka divas minūtes un divas sekundes aiz sprintā uzvarējušā norvēģa Juhannesa Tīngnēsa Bē.

J.T.Bē savu brāli Tarjeiju Bē apsteidza par 10,8 sekundēm. Brāļi Bē dubultuzvaru svinēja piekto reizi karjerā, bet Norvēģijai visu goda pjedestālu izdevās aizņemt jau devīto reizi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šosezon visās trīs aizvadītajās iedzīšanās Rastorgujevs bija veicis kāpumus, salīdzinot ar vietām sprintā. Iespaidīgākais no tiem tika veikts iepriekšējā posmā, kur viņš pēc 60.vietas sprintā bija 32. iedzīšanā.

Tieši Oberhofā alūksnietis 2013./2014.gada sezonā sasniedza savu labāko vietu iedzīšanā, finišējot ceturtais. Iepriekšējā sezonā viņš šajā disciplīnā vienu reizi iekļuva labāko divdesmitniekā.

Sestdien desmit kilometru iedzīšanas sacensībās sievietēm uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura bija bijusi pirmā arī dienu iepriekš sprintā. Viņa šautuvē kļūdījās divreiz un finišēja pēc 32 minūtēm un 20,9 sekundēm.

Viņa par 0,5 sekundēm apsteidza tautieti Martī Ulsbū-Reiselannu, kura šaušanā nekļūdījās ne reizi, un par 43 sekundēm – austrieti Lizu Terēzu Hauzeri, kura otro dienu pēc kārtas nokļuva uz PK posma goda pjedestāla. Iepriekšējā karjerā tas viņai nebija izdevies ne reizi.

Bendika no uzvarētājas atpalika par trim minūtēm un 21,7 sekundēm. Viņa bija perfekta šaušanā guļus, taču stāvus šautuvēs kļūdījās attiecīgi divas un trīs reizes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Startēja 57 dalībnieces.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc 11 disciplīnām līdere ar 509 punktiem ir norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna. Otrā ar 466 punktiem ir Ekhofa, trešā – ar tikpat punktiem – zviedriete Hanna Ēberja, kas sestdien finišēja astotā. Bendika iekrājusi 55 punktus, kas dod 47.vietu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm