tv3.lv

Rastorgujevs ar piecām kļūdām šaušanā ierindojas 22.vietā Pasaules kausa posmā iedzīšanā

Andrejs Rastorgujevs Pasaules kausa posmā Čehijā pēc 17.vietas sprintā 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās ar piecām kļūdām šaušanā ieņēma 22.vietu.

2021. gada 7. martā 18:42

Sesto dubultuzvaru karjerā svinēja brāļi Juhanness Tīngnēss un Tarjei Bē.

Šoreiz uzvarēja Tarjei Bē, kuram tā bija tikai otrā uzvara šajā disciplīnā Pasaules kausa vērtējumā. Pirmā bija pirms vairāk nekā desmit gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tarjei ar vienu kļūdu šaušanā par 8,2 sekundēm apsteidza brāli, kurš divreiz kļūdījās jau pirmajā šaušanā.

Trešais ar diviem “pūdeļiem” un 11,5 sekunžu atpalicību no T.Bē bija sprinta uzvarētājs Simons Destjē no Francijas.

Rastorgujevs garām mērķim pirmajā ugunslīnijā raidīja otro šāvienu, pakāpjoties uz 16.vietu. Otrajā šautuvē guļus viņam garām mērķim lidoja pirmā lode, pēc soda apļa ierindojoties 17.vietā.

Pirmajā šaušanā stāvus viņam arī viena kļūda šaušanā, ieņemot 16.pozīcij, bet pēdējā ugunslīnijā kļūdījās divreiz, tai skaitā pēdējā šāvienā un atkāpās uz 28.vietu.

Finiša aplī viņam izdevās pakāpties par sešām vietām uz augšu, ar pieciem nesašautiem mērķiem uzvarētājam zaudējot minūti un 53 sekundes.

Pēc sešām iedzīšanas sacensībām līderis ar 279 punktiem ir norvēģis Sturla Holms Lēgreids, par četriem punktiem mazāk iekrājis Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, bet trešais ar 266 punktiem ir Emiljēns Žaklēns no Francijas. Rastorgujevs ar 79 punktiem ieņem 25.vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visu disciplīnu kopvērtējuma līderis pēc 21 sacensībām ar 955 punktiem ir J.T.Bē. Lēgreidam ir par 33 punktiem mazāk, bet Tarjei Bē nopelnījis 763 punktus. Latvijas biatlonists ar 255 punktiem ierindojas 24.pozīcijā.

Rastorgujevs dienu iepriekš desmit kilometru sprintā pieļāva divas kļūdas un ierindojās 17.pozīcijā, uzvarētājam Simonam Destjē no Francijas zaudējot 53,5 sekundes.

Sieviešu desmit kilometru iedzīšanas sacensībās svētdien Baiba Bendika no 59.vietas sprintā desmit kilometru iedzīšanas sacensībās pakāpās par 20 vietām uz augšu.

Uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kas ar trim soda apļiem stāvus šaušanā, no kuriem divi bija pēdējā šaušanā, nosargāja sprintā iegūto vadību, finišējot pēc 27 minūtēm un 28 sekundēm.

Viņa par 24 sekundēm apsteidza vācieti Denīzi Hermani, kura tikai vienreiz kļūdījās šaušanā, un par 29,9 sekundēm – tautieti Marti Ulsbū-Reiselannu, kura arī nesašāva trīs mērķus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šaušanā guļus Bendika garām mērķim raidīja pēdējos divus šāvienus, divreiz kļūdoties arī trešajā šaušanā, kas bija stāvus. Otrajā un ceturtajā ugunslīnijā latviete bija precīza, un tas ļāva pakāpties uz 39.vietu, Ekhofai piekāpjoties trīs minūtes un 10,7 sekundes.

Pēc sešām no astoņām iedzīšanas disciplīnām kopvērtējuma līdere ar 324 punktiem ir Ekhofa. Viņai ar 284 punktiem seko Ulsbū-Reiselanna, bet trešā ar 235 punktiem ir Hanna Ēberja no Zviedrijas, kura svētdien ierindojās 13.vietā. Bendika ar 39 punktiem ieņem 39.pozīciju 73 sportistu vidū, kam izdevies gūt punktus.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc 21 sacensībām vadībā ar 923 punktiem ir Ekhofa, Ulsbū-Reiselanna iekrājusi 843 punktus, bet 798 punkti ir Ēberjai. Bendika ar 127 punktiem ierindojas 42.vietā 90 punktu guvušo sportistu vidū.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm