tv3.lv

Rastorgujevam pēc otrās vietas izcīnīšanas sprintā neveiksmīgs masu starts Somijā

Latviešu biatlonists Andrejs Rastorgujevs pēc precīzas šaušanas un otrās vietas sprintā Pasaules kausa posmā Somijas pilsētā Kontiolahti veselības problēmu dēļ nespēja atkārtot līdzīgu sniegumu masu startā- piecas kļūdas un 22.vieta. Noslēgumā veiksmīga uzvara austrietim Julianam Eberhardam.

2018. gada 11. martā 15:27

Startā Rastorgujevam 14.numurs, taču uz pirmo šaušanu biatlonists ieradās ātrāko slēpotāju grupā, atrodoties piektajā vietā. Šautuvē diemžēl divas kļūdas, kas sportistu atmeta uz 22.vietu, no līdera Šipuļina atpaliekot 42 sekundes. Divas kļūdas arī titulētajam Martēnam Furkadam, un francūzis atradās vienu vietu aiz Rastorgujeva.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz otrajai šaušanai Andrejam izdevās pakāpties tikai vienu vietu augstāk. Šoreiz gan ugunslīnijā latviešu biatlonists precīzs, tomēr kāpums uz augšu joprojām neliels – 19.vieta. Līderu cīņā Šipuļinam viena kļūda un atkāpšanās uz devīto vietu. Līderis vācietis Dols, kurš abās šautuvēs precīzs un slēpo labā tempā. Turpat netālu vācietis Paifers un austrietis Eberhards.

Pie 8,3 km atzīmes Rastorgujevu apsteidza norvēģis Bē un Vācijas biatlonists Kuens, tāpēc uz trešo šaušanu sportists ieradās 22.vietā. Tajā Andrejam vēl viena kļūda, tomēr pretinieku kļūdu dēļ izdodas pakāpties uz 19.vietu. Līderis Paifers, kurš joprojām bija precīzs. Viņam sekoja Eberhards un Dols, kuri katrs pieļāva vietu kļūdu. Furkads pēc neveiksmīgās pirmās šautuves pārējās divās bija precīzs, tāpēc izdevies pakāpties uz piekto vietu.

Līdz pēdējai šautuvei Rastorgujevu apsteidza itālis Hofers un norvēģis Lundhe. Pēdējā šautuvē Rastorgujevam vēl divas kļūdas, finišā 22.vieta(+2:19, 3).

Tikmēr apbrīnojamu slēpojumu un precizitāti pēc neveiksmes sākumā turpināja rādīt Furkads, kuram pēc pēdējās šaušanas izdevās izvirzīties vadībā, tomēr 14, 3 kilometru atzīmē ļoti tuvu Šipuļins- tikai 0.7 sekundes, turpat Eberhards, kurš atpalika 4, 2 sekundes.

Pārsteidzošā kārtā finišā pirmais ieslēpoja Eberhards, aiz sevis atstājot Furkadu un Šipuļinu.

Pasaules kausa nākamais etaps pēc nedēļas notiks Norvēģijā, bet vēl pēc nedēļas gaidāms posms Krievijas pilsētā Tjumeņā, ko, iespējams, boikotēs vairāki vadošie pasaules biatlonisti.

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm