tv3.lv

Rastorgujevam Pasaules kausa posma sprinta sacensībās augstākā vieta Pasaules kausā kopš 2019.gada marta

Andrejs Rastorgujevs trešdien Pasaules kausa (PK) sestajā posmā Oberhofā sprinta sacensībās ierindojās 12.vietā, kas ir augstākā viņa izpildījumā Pasaules kausa sacensībās gandrīz divu gadu laikā, kamēr Aleksandrs Patrijuks ierindojās 87.vietā un Edgars Mise – 94.vietā.

2021. gada 13. janvārī 18:06

Rastorgujevs garām mērķim raidīja tikai vienu lodi guļus šaušanā un izcīnīja 12.vietu, uzvarētājam norvēģim Juhannesam Tīngnēsam Bē zaudējot 53,3 sekundes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tas ir Latvijas biatlonista labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās kopš 2019.gada marta, kad viņš Norvēģijas trasē Holmenkollenā ierindojās 11.vietā 15 kilometru distancē ar kopēju startu.

Otro vietu ar 12,4 sekunžu atpalicību no uzvarētāja ieņēma viņa tautietis Sturla Holms Lēgreids, bet trešo – vācietis Arnds Peifers, kurš no Bē atpalika par 27,9 sekundēm.

Pirmo četru vietu ieguvēji šautuvē bija nevainojami, ceturto vietu  ieņemot vācietim Erikam Leseram.

87.vietu ieņēma Patrijuks, kurš pirmajā šautuvē bija precīzs, bet stāvus pieļāva divas kļūdas, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 46,7 sekundes.

94.vietā ierindojās Mise, kuram pa vienam “pūdelim” katrā no abām šautuvēm. Viņš no Bē atpalika par četrām minūtēm un 30,9 sekundēm.

Startēja 100 dalībnieku.

Šoreiz Latvijas labākajam biatlonistam nebūs iespējas cerēt uz augstu vietu arī iedzīšanā, jo tā šajā posmā nav paredzēta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasaules kausa sprinta kopvērtējuma vadībā pēc sešām sacensībām ar 319 punktiem ir norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, viņa tautietis Juhanness Dāle iekrājis 258 punktus, kamēr Sturlam Holmam Lēgreidam ir 236 punkti. Rastorgujevs ar 53 punktiem ieņem 33.pozīciju.

Visu disciplīnu kopvērtējumā līderis pēc 12 sacensībām ar 582 punktiem ir J.T. Bē, otro vietu ar 535 punktiem ieņem Sturla Holms Lēgreids, bet trešais ar 474 punktiem ir vēl viens norvēģis Dāle. Rastorgujevs iekrājis 102 punktus, kas dod 34.vietu.

Neierasti agri trasē kā pirmais no latviešiem devās Patrijuks, kuram šoreiz desmitais starta numurs. Vadošais Latvijas biatlonists Rastorgujevs bija saņēmis 23.numuru, bet Mise trasē devās kā 61.

Šosezon Rastorgujevs bija startējis visās piecās sacensībās sprintā. Kontiolahti viņš ar diviem “pūdeļiem” finišēja 23. un 42.vietā, Hohfilcenē, kļūdoties par reizi vairāk, ierindojās 36. un 60.vietā, bet pirms nedēļas pirmajā Oberhofas posmā divu nedēļu laikā viņam ar trim kļūdām šaušanā sanāca 40.vieta.

Rastorgujevs pērn augstvērtīgāko rezultātu sprintā izcīnīja Čehijas trasē Nove Mesto, kur ierindojās 22.vietā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm