Pistoriusam noraida prasību par pirmstermiņa atbrīvošanu

Paralimpiskā sporta zvaigznei Oskara Pistoriusam, kurš izcieš 13 gadu cietumsodu par savas draudzenes Rīvas Stīnkempas noslepkavošanu, noraidīta prasība par pirmstermiņa atbrīvošanu.

31. martā 18:31

Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) uz pirmstermiņa atbrīvošanu var pretendēt, ja ir izciesta vismaz puse no piespriestā soda, tādējādi Pistoriusa prasība noraidīta un to atkārtoti varēs iesniegt nākamā gada augustā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākotnēji Pistoriusam 2014. gadā tika piespriests piecu gadu cietumsods, jo atlēts tika atzīts par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma. Cietumā viņš devās 2014. gada oktobrī, taču gadu vēlāk viņš tika atbrīvots un sods aizstāts ar mājas arestu.

Tomēr prokuratūra iesniedza apelāciju iepriekš piešķirtajam sodam, ko DĀR Augstākās tiesas Apelācijas komisija apmierināja, atzīstot Pistoriusu par vainīgu slepkavībā.

Savukārt Pistoriuss pēc tam ar apelāciju vērsās Konstitucionālajā tiesā, apstrīdot Apelāciju komisijas pieņemto lēmumu, tomēr arī toreiz prasība tika noraidīta un šī lieta tika izskatīta atkārtoti. 2017. gadā Pistorisuam piesprieda 13 gadu un piecu mēnešu cietumsodu.

Pistoriuss tika apsūdzēts savas draudzenes Stīnkempas nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā 2013. gada 14. februārī. Iepriekš Pistoriuss tiesā vairākas reizes izteicās, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis “šausmīgi nobijies”, ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa mājā.

36 gadus vecais Pistoriuss, kurš skriešanai izmantoja īpašas protēzes, 2012. gada vasarā piedalījās Londonas olimpiskajās spēlēs. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm